Predpoveď počasia na najbližšie dni je veľmi priaznivá, preto by bolo na škodu, ak by si ostala zatvorená medzi štyrmi stenami svojho bytu. Radšej vezmi svojho frajera a vyberte sa na menší výlet, kde si môžete vychutnať dokonalé romantické rande. A veru je si z čoho vyberať. Ani by si neverila, aké krásne lokality nám naše Slovensko ponúka.

Aké rande uprednostňuješ viac? Radšej by si niekde vysedávala a užívala si jedlo či dobrú kávičku so svojím frajerom alebo si skôr za turistiku? Z našich tipov si môže vybrať každá.

Banská Štiavnica

Začneme trochu s klišé, ale keď sa povie romantické miesto, určite aj tebe musela napadnúť Banská Štiavnica. Môžete sa len tak poprechádzať ruka v ruke po historických uličkách, môžete si vychutnať dobrú kávu v nejakej malej kaviarničke alebo môžete zavítať do Banky lásky, kde môžete uzamknúť svoju lásku do trezoru. Bola by tiež škoda, ak by ste si nezašli pozrieť tajchy, ktoré sú práve pre túto lokalitu typické.

Pustý hrad

Na strednom Slovensku pri Zvolene nájdeš zrúcaninu Pustého hradu, ktorú rozhodne stojí za to vidieť. Minimálne už len pre ten krásny výhľad na okolie. Ak chcete väčšiu romantiku, počkajte si aj na západ slnka a tvoje srdce romantičky určite zaplesá. Okrem iného tam nájdeš množstvo miesta, ktoré je ideálne na piknik. Takže zbaľte si deku, niečo malé na občerstvenie a poseďte si na lúke.

Park tmavej oblohy

Čo môže byť viac romantické, než ležať pod holým nebom a sledovať padajúce hviezdy? V národnom parku Poloniny, ktorý sa nachádza na hranici s Poľskom a Ukrajinou nájdeš toto unikátne miesto. Keďže je tento park najmenej navštevovaný, príroda ešte nebola natoľko zasiahnutá a môžeš tu tak nájsť najtmavšie miesto na Slovensku, kde si môžeš vychutnať pohľad na hviezdy. Bez problémov nájdeš Mliečnu cestu či niekoľko tisíc hviezd. A ak si naplánuješ výlet na obdobie, kedy sa dajú sledovať perzeidy, o dych berúci zážitok máš postarané.

Nitra

Nitra toho ponúka hneď niekoľko. Môžete si zájsť na Kalváriu, Drážovský kostolík či priamo na Zobor, odkiaľ sa naskytá nádherný výhľad na celé mesto. V takomto prípade je tiež ideálne zobrať si niečo na piknik, prípadne si môžete aj niečo opiecť, ale, samozrejme, len na miestach, kde to je povolené.

Tomášovský výhľad

Jeden z najznámejších výhľadov, ktorý je priam lákadlom pre nádherné fotky. Trochu turistiky tiež nie je na škodu, pozriete si krásnu prírodu, urobíte niečo pre svoje telo a navyše ten výhľad zhora naozaj stojí za to. Tomášovský výhľad sa nachádza v Slovenskom raji, kde nájdeš množstvo nádherných miest vhodných na turistiku.

Lúčanský vodopád

V kúpeľnej obci Lúčky neďaleko Ružomberka či Bešeňovej nájdeš priamo v dedine jeden z najkrajších slovenských vodopádov. 12 metrov vysoký Lúčanský vodopád každý rok pritiahne tisícky zvedavých návštevníkov. A ani sa nečudujeme, stojí to naozaj za to.

Bojnice

Bojnice patria tiež k romantickým mestám na Slovensku. Okrem prechádzky po meste sa môžete poprechádzať aj po Bojnickom zámku a tiež to môžete spojiť s návštevou ZOO. Ak by ste ešte mali chuť na prechádzku, určite nevynechajte ani Bojnickú rozhľadňu, ktorá pribudla v meste len nedávno.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.