Obrázok od Dimitar Veselinov z Pixabay.com

Krása ženy nespočíva v tom, koľko má rokov a ani v tom, aké gény po svojich rodičoch zdedila. Krásnou sa žena stáva postupne.

Jej krása vyniká inak v dvadsiatich, inak v tridsiatich a inak v päťdesiatich rokoch. Kým v mladšom veku sa upriamujeme na zovňajšok, postupne zisťujeme, že žena sa krásnou stáva vďaka tomu, aká je. A sú to práve maličkosti, na ktorých tak veľmi záleží. Každému sa však páči niečo iné, no existujú body, v ktorých sa krásne ženy zhodujú. Tu je 7 maličkostí, ktoré každá nádherná žena má.

1. Hravý pohľad

Nezáleží na tom, či sú oči modré, zelené, hnedé alebo sivé. Ani na tom, aké dlhé ma riasy a aký tvar jej oči majú. To, čo každému padne do oka, je pohľad, akým sa žena díva. Nie nadarmo sa hovorí, že oči sú zrkadlom do duše. A každá zaujímavá žena, o dôležitosti jej pohľadu vie.

2. Upravené nechty a pekné ruky

Možno by si neverila, koľko mužov ale aj žien si všíma práve to, ako má žena upravené nechty. Veľa to napovie o jej osobnosti. Vôbec nemusia byť dlhé, či gélové. Najviac vkusná aj tak navždy ostane klasická manikúra, či už s bielou špičkou alebo bez. Vďaka jemným rukám dokážeme druhému sprostredkovať ešte jemnejší dotyk.

3. Vôňa

Nemusí to byť parfém od svetových značiek. No krásna žena, krásne vonia. Stará sa o seba, a to sa odráža aj na tom, ako vonia. Aký sprchový gél, telové mlieko alebo krém používa. Vždy sa však jedná o nevtieravú a príjemnú vôňu, ktorá je pre danú ženu špecifická.

4. Zdravé vlasy

Vlasy sú korunou krásy. A každá žena chce byť kráľovná, takže sa o svoju „korunu“ patrične stará. Dôkladne si vyberáme šampóny, používame rôzne kúry a masky, a to len preto, aby naše vlasy boli vždy krásne a upravené. Máloktorý muž si vie predstaviť, koľko starostlivosti stojí za každou krásnou hrivou.

zdroj: Pixabay.com

5. Úsmev a zuby

Čo je krajšie ako úsmev od srdca? No to, keď sa za ním skrývajú krásne zuby. Sú dôležitou súčasťou nášho úsmevu, a aj preto im venujeme pozornosť každé ráno a večer. A ver mi, že zuby sú oveľa dôležitejšie ako to, aké máš plné pery, či veľký nos.

6. Srdečnosť

Aby sme neostali len pri fyzickej kráse, ženu robí krásnou hlavne to, čo v sebe ukrýva. Spôsob, akým komunikuje s druhými. Láskavosť, ktorú dokáže prejaviť voči ostatným. Žena je od prírody jemnejšia ako muž, a to sa odzrkadľuje aj v jej správaní.

7. Sebavedomie

To najlepšie, čo si na seba žena môže dať, je jej sebavedomie. Vedomosť o tom, kým je a akú má hodnotu. Láska k sebe samej, ktorá sa pretavuje aj do lásky voči ostatným. Rešpekt, voči všetkému živému. Asertivita a zároveň tolerancia. Žena je najkrajšia práve vtedy, keď presne vie, čo chce a podľa toho sa aj správa.

„Pravá krása ženy sa odráža v jej duši, v jej dobrote, láskavej starostlivosti, vo vrúcnej láske, akú preukazuje“. -Audrey Hepburn

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty