Všade čítame a počúvame o zdravej strave a cvičení, ale zdravý životný štýl zahŕňa ešte jednu veľmi dôležitú vec a tou je pozitívne myslenie. 70% strava a 30% cvičenie? My osobne by sme to zadelili na rovnomerné tretiny medzi stravu, cvičenie a myseľ. Tak ako sa musíte naučiť zdravo variť a stravovať, zaradiť pohyb, tak isto by ste sa mali naučiť aj ovládnuť svoju myseľ. 

1) Zastav hluk

Negatívna myšlienka za myšlienkou…Myslíte si, že vám to pomôže? Nikto nemá pozitívny život s negatívnou mysľou. Vždy, keď začnete znova myslieť negatívne, povedzte si STOP a miesto toho začnite myslieť na niečo pozitívne. Všetko je to len vo vašej hlave, majte nad ňou moc a nedovoľte jej, aby mala ona moc nad Vami.

2) Zvýš motiváciu

Môžeš to robiť pre seba a pre svoje zdravie, ale tieto dôvody môžu byť dvojsečná zbraň a niekedy sú aj výhovorkou k prerušeniu, či skončeniu – „…veď to robím pre seba…je to moje zdravie…tak čo?..“. Motivácia je niečo, čo je potrebné robiť na dennej báze, niečo ako čistenie zubov, alebo sprchovanie…Každý deň sa snažte nájsť pozitívnu myšlienku, ktorá vás naštartuje a udrží „v hre“.

unsplash.com

unsplash.com

3) Kult pravidelnosti

Pre dlhotrvajúce výsledky je najdôležitejšia pravidelnosť a výdrž. Pozitívne myslenie, cvičenie a zdravé stravovanie – tri veci, ktoré by sa mali stať vašou súčasťou, vašim životom, to čo ste a to čo chcete byť. Vytvorte si svoj životný štýl, ktorý vám bude robiť radosť a jeho dodržiavanie bude pre vás hračkou.

4) Nastavenie stratégie

Vždy majte plán a stratégiu. Je jedno, či je to v práci, v stravovaní, v cvičení, či celkovo v živote – vždy majte jasno v tom, čo chcete. Nemáte žiadny cieľ, myslíte si, že vás nič nebaví a nezaujíma? Chyba! Jednoducho si nejaký nájdite, vytvorte a choďte za ním. Veď ste tu predsa na to, aby ste si plnili sny a nie na to, aby ste len tak preplávali životom. Napíšte si na papier vaše ciele a čo musíte urobiť pre to, aby sa naplnili. Každý cieľ si rozkúskujte na viacero menších, najlepšie aj denných cieľov a cesta k výhre bude jednoduchšia.

5) Predstav si úspech

Zatvor oči a snívaj! Čím živšie svoje sny a predstavy vytvoríš v mysli, tým je pravdepodobnejšie, že sa premietnu aj do tvojho života. Ver svojim snom, ver sebe a v seba. Ak si naozaj niečo zo srdca želáš, pričom neubližuješ tým nikomu inému a neovplyvňuješ tým niekoho iného zlým smerom, ver tomu a makaj na tom. Ak niečo robíš s láskou, naozaj sa ti to vráti.

woman excited with sunrise

woman excited with sunrise

6) Zníž riziko zhrešenia

Odhaľ svoje slabé stránky a veci, ktoré ťa vedú k negatívnemu mysleniu, nedodržiavaniu plánu, či zhrešeniu a snaž sa ich odstrániť zo svojej cesty. Stiahni negatívno na minimum – väčšinou sa to len zdá ťažké, ale najhoršie je iba začať, potom to už je iba o zvyku a novom nastavení mysle.

7) Váž si každý úspech

Váž si aj malé pokroky – ak sa nenaučíš vážiť si malé veci, neoceníš ani tie veľké. Teš sa z každého malého pokroku – pretože je to predsa len pokrok. Veď ani Rím sa nepostavil za deň, ale pekne pomaly, krok za krokom. Zabudni na „…sú to len dve kilá, nie 10, ktorých chcem dať dole..“, ale vymeň to za „…jééj, už dve kilá sú dole, zasa som o krok bližšie k desine…“. A nie je krásne, nájsť si akýkoľvek dôvod na radosť? Jednoducho vymeň zamračené čelo za úsmev a všetko pôjde ľahšie.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.