Mnohí z nás majú zbierku svojich obľúbených citátov. Rôzni ľudia môžu tie isté citáty chápať inak. Ja som vybrala 7 takých, ktorých význam podľa mňa ukrýva obrovskú pravdu a pokúsila som sa vysvetliť akú.

#1 „Pamätaj, že rodinu nerobí krv, ale láska.“

Rodina patrí k tomu najdôležitejšiemu, čo v živote máme. Predstavujú naše zázemie, náš domov. Rodinu, s ktorou nás spája krv sme zväčša zmierení a svojím spôsobom ich máme všetkých radi. Berieme to za niečo absolútne prirodzené. Keď si nájdeme partnera a založíme si rodinu, to, čo nás spája, je láska. To vytvára našu rodinu. Alebo prípad adopcie, aj keď rodičov a dieťa nespája krv, vďaka vzájomnej láske sú rodina.

#2 „Iba tri veci neostávajú dlho ukryté: mesiac, slnko a pravda.“

Nech sme už akokoľvek pesimistickí, sarkastickí, ironickí, nesmieme prestať veriť. Lož má krátke nohy.

#3 „Samota, trpká daň pre všetkých, čo všetko chceli.“

KALI

Aj neprajníci musia uznať, že tento citát rapperovi vyšiel. Ak sa príliš sústredíme na našu kariéru, sny, túžby a zanedbáme svojich blízkych, otočíme sa a zistíme, že sme ostali sami. Niekedy je menej viac.

#4 „Skutočný priateľ je ten, kto ťa dvihne vtedy, keď si nikto ani nevšimne, že si spadol.“

Som Idealista

Niekedy spadneme. Cítime sa zranení a opustení. Nie je jednoduché sa s tým niekomu priznať, požiadať ho o pomoc. Vtedy prichádzajú na rad naši priatelia. Tí, ktorí nás poznajú tak dobre, že vedia. Nepotrebujú nič počuť. Oni VEDIA.

#5 „Mŕtvi ľudia dostávajú viac kvetov ako živí, pretože smútok je silnejší než vďačnosť.“

Anne Frank

V dnešnej dobe žijeme niekedy až príliš rýchlo. Ani sa nepozastavíme nad tým, že to, čo tu dnes bolo, tu už zajtra byť nemusí. Nevážime si to, čo pre nás iní robia. Potom je neskoro plakať. Prejavme svojím blízkym čo pre nás znamenajú, nikdy neviete, či to nie je naposledy.

#6 „Priraď si bolesť k osobe. Nie k láske ako takej. Tak ako si kyslosť priradíš k citrónu, nie ku každému ovociu.“

Prithvi Madhukar

Zlomené srdce zvykne veľmi bolieť. Poznáme o tom milióny piesní. Ochrániť ho chceme tak, že ho uzavrieme pred láskou. To nie je dobrý prístup, pretože bez lásky sa nedá žiť.

#7 „Celý svet ju videl ako nádhernú. Ale on ju videl ako dôvod, pre ktorý bol celý svet nádherný.“

Pretože nie je dôležité iba to, ako vyzeráme, ale i to, akí sme. Pravá láska nemá byť iba povrchná a postavená na vzhľade a túžbe. Má ísť do hĺbky.

Dúfam, že sa vám mojich 7 citátov páčilo a zahrialo vás pri srdci tak ako mňa. Keď som smutná alebo mám zlý deň, vždy mi dokážu vytvoriť úsmev na perách.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.