Niekedy nám pohľady okoloidúcich dobre padnú…

Niektoré, poprosím dôraz na toto slovo, ženy nehovoria veci na rovinu. Zachovávajú kamennú tvár a predstierajú, že im je všetko okolo nich jedno. Aj pozornosť ostatných, aj komplimenty… a pritom jediné, po čom väčšina túži, sú tieto záležitosti.

1. Keď sa správa staromódne

Dnes je moderná doba, a teda aj randenie nadobudlo akýsi moderný charakter. Chalanisko už na rande nenaklusá s kyticou ruží, nepíše svojej vyvolenej zaľúbené listy, nedokazuje lásku drobnými staromódnymi gestami. Namiesto toho pošle na messengeri baklažán a broskyňu a dúfa, že sa slečna chytí.

A ona sa chytí, pretože sa podobné správanie už stalo zaužívaným stereotypom. Romantika je trápna, vyznávať svoje pocity niekde v reštike pri sviečkach je totálne tabu. Pritom by nejedna žena vraždila zato, aby sa takéto zamilované akty opäť vrátili na scénu.

Courtney Clayton / unsplash.com

Chce mať pri sebe galantného mladého muža, ktorý jej otvorí dvere, vyzlečie jej kabát a odsunie stoličku. Takého, ktorý prinesie kvety aj jej mame, a po večeri utrúsi kompliment na vynikajúce jedlo.

Nie hovado bez základov slušného správania, s ktorým je každý pobyt na verejnosti ako prechádza po mínovom poli, lebo jeden nikdy nevie, aká perlička z neho zase vypadne.

2. Keď neobracia v ruke každý jeden cent

Dnešné ženy sú emancipované a dokážu si na svoje potreby zarobiť samé. To ale neznamená, že pri sebe chcú mať muža, ktorý v ruke obracia každý jeden cent trikrát. Je príjemné ísť na večeru a nepočúvať ešte dva týždne o tom, že vám za jednu hlúpu porciu ryže naúčtovali tri eurá. No TRI EURÁ, chápeš?!

Nemá to nič spoločné s mamonárstvom, skôr s pocitom stability. A pokojom na duši. Pretože vie, že môžete ísť na nákup a dopriať si šunku, ktorá kravu nevidela len z rýchlika. Pretože vie, že si môže kúpiť z výplaty novú kabelku a nebude ju doma čakať krížový výsluch a prednáška na tému „tie peniaze by sa dali investovať omnoho lepšie“.

Peniaze vládnu svetu. Hoci sa mnohí snažia presvedčiť o opaku, je to tak a môžeš sa snažiť ako chceš, z lásky a pokory sa jednoducho nenaješ. Tieto, na prvý pohľad bezcenné, papieriky ovplyvňujú každý aspekt nášho života… mať pri sebe chlapa, ktorý k nim má chorobný vzťah a šetrí na miestach, kde by šetriť nemal, dokáže pochovať celý vzťah.

zdroj: Sara Kurfeß / unsplash.com

3. Keď bojuje

Lebo dnes bojovanie nie je práve dvakrát in. Radšej sa obe strany tvária, ako im to je celé jedno, postujú na Instagram motivačné citáty o tom, ako sa pohli ďalej a obháňajú v baroch nové známosti. To všetko len preto, aby nemuseli stiahnuť polky a priznať sa, že im na sebe predsa len trošku záleží. Načo je to dobré?

4. Keď „bojuje“ fyzicky

Nechcem, aby si sa kvôli mne bil, veď sa ti niečo môže stať, povie každá druhá. Alebo ešte lepšie: Ja sa viem o seba postarať, nie som z cukru. Pritom pravda je niekde celkom inde.

Nikto netvrdí, že sa má chlapec mlátiť hlava-nehlava s každým, kto len pohne zrenicou tvojím smerom. Ale keď je k tebe niekto naozaj oplzlý, sexistický, vulgárny a k tomu všetkému aj na mol opitý, mohol by sa vyburcovať k nejakej aktivite súkromného bodyguarda. No, nie?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.