freepik.com

Ako sa cítiš vo svojom vzťahu? Myslíš si, že je všetko v poriadku a nič vám nechýba? Aj keď je to ťažké, niekedy je načase zložiť si ružové okuliare, pretože realita môže byť trochu odlišná než si myslíš. Ty možno ani netušíš, že ťa tvoj frajer len využíva, no on má všetko dobre premyslené.

Je nám jasné, že takéto niečo si žiadna z nás nechce ani len pripustiť. No mala by si si všímať aj detaily, ktoré doslova kričia, že s vaším vzťahom niečo nie je v poriadku. Máme pre teba šesť jasných signálov, vďaka ktorým zistíš, že vo vzťahu ťaháš za kratší koniec a tvoja polovička ťa v skutočnosti len využíva.

Neustále sa cítiš vinná

Čokoľvek urobíš, jemu nie je dosť dobré? Drahá, z takéhoto vzťahu zutekaj čo najrýchlejšie. Nie je predsa ani trochu v poriadku, aby ťa takto využíval. Vo vzťahu by ste si mali byť rovnocenní bez ohľadu na to, či jeden z vás urobí nejakú chybu. Vždy sa to dá vyriešiť aj lepším spôsobom.

Len tak sa vyparí

Dohodli ste sa, že pôjdete do kina, no on sa zrazu neozýva, neodpisuje ani na správy a začína sa to opakovať čoraz častejšie? Potom za tebou dolezie so stiahnutým chvostom a vymyslenou výhovorkou a ty mu zase raz všetko odpustíš? Ak pre neho nie si číslom jeden a ani sa neunúva vopred ti napísať, že nestihne prísť, mala by ti v hlave zablikať červená kontrolka, že niečo s ním nie je v poriadku.

Necítiš sa pri ňom špeciálne

Ak si pre neho tá prvá, na iné ženy ani len nepozrie. Ak ťa však začne porovnávať s inými, nebodaj so svojou ex, mala by si sa mať na pozore. To isté platí aj o tom, ak si začne vo väčšej miere vypisovať alebo sa stretávať s akože kamarátkami, no stále má istotu v tom, že keď príde domov, ty ho tam budeš poslušne čakať.

Nedokáže robiť kompromisy

Vzťah by mal byť predovšetkým o kompromisoch. Ak sa nedokážete dohodnúť a všetko chce, aby bolo len podľa neho, takýto vzťah veľmi dlho nevydrží. Je jedno, či ide o kompromisy v tom, čo budete pozerať v telke, kam pôjdete cez víkend alebo čo si objednáte…ak sa nedokáže prispôsobiť ani v takýchto maličkostiach, predstav si, ako sa bude správať pri väčších a dôležitejších rozhodnutiach.

Citovo ťa manipuluje

Tento bod úzko súvisí aj s tým, že sa neustále cítiš vinná. Pozná ťa a vie, čo na teba platí a nerobí mu problém použiť to proti tebe. Ak od teba niečo chce, vytiahne na teba niečo, čomu neodoláš a zase raz urobíš všetko pre to, aby bol on spokojný a vyšiel z toho ako víťaz. Ty si to v tom okamihu možno ani neuvedomíš a dôjde ti to až neskôr. No to už bude neskoro.

zdroj: Photo by yanalya from freepik.com

Provokuje ťa a vyvoláva hádky

Zakaždým ťa bude provokovať až dovtedy, kým nevybuchneš a poriadne sa nepohádate? Najlepšie na verejnosti, aby si z toho potom mala výčitky svedomia? Ak ale nie si typ, ktorý sa rád háda, potom máte doma čoraz častejšie tichú domácnosť. Jemu to ale veľmi vyhovuje, pretože vie, že mu dáš pokoj a on si môže robiť čo sa mu len zachce. A ty sa zase cítiš vinná a rozmýšľaš, ako sa mu ospravedlníš, aby bolo všetko v poriadku. No s tým je teraz koniec. Nenechaj sa už konečne využívať a z takéhoto vzťahu veľmi rýchlo odíď.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating