Túžba po tetovaní je v dnešnej dobe bežná. Každý by chcel mať perfektný dizajn a niečo originálne. No s prvým tetovaním prichádzajú aj otázky: nebudem ho ľutovať, keď budem staršia? Čo ak sa mi zmení vkus? Všetky obavy ber do úvahy skôr, ako sa ihla dotkne tvojej kože. 

Pomôcť s dizajnom ti môže tatér, ktorý dokáže tvoje predstavy zvizualizovať ešte lepšie, ako je tvoja predstava. Konzultácia o farbe, umiestnení či dizajne je dôležitá, aby sa nestalo, že ti o pár rokov vybledne. Čím viac vieš, tým je menej pravdepodobné, že to budeš ľutovať. Toto je niekoľko rád od odborníkov, ktoré by si mala mať na pamäti.

1. Sprav si prieskum

Nie je nič nezvyčajné, že si ľudia dajú tetovanie z rozmaru alebo pod vplyvom priateľov. Je to zábavná cesta ako prísť k novému tetovaniu, za ktorým sa skrýva príbeh. Ale ak chceš skončiť s tetovaním, ktoré bude po dizajnovej stránke vyzerať dobre navždy, je dobré spraviť si najprv prieskum. Premýšľaj o tom a hľadaj, čo by sa ti mohlo páčiť. Dôležitý je tvoj osobný štýl. Nezabudni, že to, čo je teraz trendy už o pár rokov byť nemusí.

zdroj: pexels.com

2. Sleduj dizajnové portfóliá

Výber toho správneho tatéra je najdôležitejší. Nájdi si umelcov podľa webových stránok, prezri si ich práce na sociálnych sieťach až kým nájdeš takého, ktorý ti je svojou prácou najsympatickejší. Svoju rolu zohráva i konzultácia s ním. To ako sa ti snaží pomôcť a ako na teba pôsobí. Ak máš po konzultácii pochybnosti o výbere tatéra či jeho návrhu, hľadaj ďalej.

3. Prines si návrhy

Aby si tatér vedel čo najlepšie predstaviť tvoj návrh, prines mu príklady. Obrázky, ktoré sa najviac podobajú tvojmu vysnenému tetovaniu. Spolu s tebou ti navrhne konečný dizajn aj s úpravami. Ak mu veríš, nechaj ho byť kreatívnym, tak ti ho môže originálne vylepšiť. Len nech sa drží tvojej predstavy. Nezabudni, že nie si povinná dať si vytetovať niečo, čo už sa od pôvodnej predstavy odkláňa.

zdroj: unsplash.com

4. Vyhni sa malým a zložitým tetovaniam

Aj keď sú malé a zdobené tetovania v danej chvíli super, dvakrát si ich premysli. Je pravdepodobné, že sa v priebehu času zmenia. Veľmi malé tetovania s detailmi majú tendenciu rozmazávať sa.

5. Umiestnenie

Je zrejmé, že ak už máš nápad na tetovanie, máš premyslené aj miesto. Znova je dobrou radou poradiť sa s tatérom. Aj pri mieste musíš premýšľať dlhodobo. Si si istá, že chceš, aby bolo vždy viditeľné? Alebo aby sa dalo prípadne aj nejak zakryť. V tom prípade by si sa mala vyhnúť rukám, prstom či krku. Ak ide o prvé tetovanie, skús ho dať na nenápadné miesto, aby si po čase vedela zhodnotiť tvoje rozhodnutie. Nenechaj sa oklamať, ak vidíš na internete krásne malé tetovania na prstoch. Väčšinou sú čerstvé, málokedy uvidíš ich stav po 10 rokoch.

6. Počúvni svojho tatéra

Je to odborník, ktorý má už dostatok skúseností a vie ti najlepšie poradiť. Takže s ním konzultuj dizajn, miesto, to ako to môže vyzerať o pár rokov. Určite by ti nechcel poradiť zle, veď budeš na tele nosiť jeho vizitku.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.