Makeup práca sa za posledné roky premenila na istý druh umenia a my s hrdosťou môžme povedať, že i na Slovensku máme zástupkyne tohto umenia, za ktoré sa nemusíme hanbiť a rozhodne budeme ešte o nich počuť!

Lucia Sládečková

Lucia je azda najznámejšia a najúspešnejšia makeup artistka na Slovensku a preslávila sa najmä v šou Nákupné maniačky, kde si jej tvorbu zamilovali i televízne diváčky. Lucia líči i známe tváre a na instagrame má vyše 154k followerov a prezentuje sa pod menom „makeupbylucid„. Lucid má aj niekoľko zaujímavých spoluprác, podporuje rôzne akcie či charity a tento rok jej vyšla aj vlastná séria štetcov na líčenie.

 

Erika Grünwaldová

24-ročná Erika sa profesionálnemu líčeniu venuje od strednej školy a za 8 rokov sa stala jednou z našich najšikovnejších vizážistiek, vďaka čomu líčila aj známe tváre. Je niekoľkonásobná majsterska v líčení na Slovensku a na instagrame má vyše 25 tisíc odberateľov. Je známa svojimi extravagantnými aj šokujúcimi líčeniami, kde sa nemá problém zmeniť na Avatara alebo bábiku Anabelle.

View this post on Instagram

ANNABELLE. You are my sunshine, my only sunshine You make me happy when skies are gray You'll never know dear, how much I love you Please don't take my sunshine away I'll always love you and make you happy If you will only say the same But if you leave me and love another You'll regret it all some day 🎼 : Charles Mcdonald & Benjamin Wallfisch @annabellemovie 🖤 PRODUCTS: ⚫️ @nyxcosmetics_czsk SFX SET powder ⚫️ @koloriask @kryolanofficial Ultra Foundation color circle ⚫️ @nyxcosmetics Total Control drop foundation ⚫️ @urbandecaycosmetics Naked Ultimate basics palette ⚫️ @nyxcosmetics_czsk Contour Intuitive palette (Amplify) ⚫️ @katvondbeauty Tattoo Liner (Trooper) ⚫️ @katvondbeauty x @toofaced Better together palette (Devotion, Por Vida) ⚫️ @nyxcosmetics Super Cliquey matte lipstick (Dangerous) #annabellecreation #annabelle #undiscoveredmakeupartists #makeupartistsworldwide #nyxprofessionalmakeup #nyx #nyxcosmetics #nyxcosmetics_czsk #katvond #katvondbeauty #thekatvond #urbandecay #toofaced #kryolan #horror

A post shared by Erika Grünwaldová ♊️🦄 (@erusinka) on

View this post on Instagram

🖤 Make-up z dnesneho live-streamu, dakujem vsetkym co sa pripojili, vidime sa dufam aj nabuduce 🖤 Product List: ⚫️ @katvondbeauty Lock-it foundation ⚫️ @nyxcosmetics_czsk Pro foundation mixer (white) ⚫️ @urbandecaycosmetics Naked skin Shapeshifter palette ⚫️ @urbandecaycosmetics After Glow palette ⚫️ @narsissist blush Orgasm ⚫️ @nablacosmetics Dreamy palatte (@krasotika.sk ) ⚫️ @nyxcosmetics_czsk Ultimate palette (Electric, Warm rust) ⚫️ @urbandecaycosmetics Heavy metal glitter liner (Junkshow) ⚫️ @katvondbeauty x @toofaced Better Together palette (Devotion, Por Vida) ⚫️ @katvondbeauty Alchemist palette (green) ⚫️ @nyxcosmetics Full throttle eyeshadow stick (Double trouble) ⚫️ @kosmetikaestyle Dipliner ⚫️ @makeupstudio_sk eyeshadow n.205 ⚫️ @zoevacosmetics Brow Spectrum palette ⚫️ @sisleyparisofficial lipliner (Nude) ⚫️ @nablacosmetics liquid lipstick dreamy (Vanilla Queen) – @krasotika.sk ⚫️ @katvondbeauty Lock-it make-up setting mist #nyxcosmeticssk #nyxprofessionalmakeup #undiscoveredmuas #makeup #mua #nabla #zoeva #katvond #katvondbeauty #urbandecay

A post shared by Erika Grünwaldová ♊️🦄 (@erusinka) on

 

Lucia Šenková

Lucka líči nielen na svadby, do magazínov či hudobných videí, modelky, ale aj známe osobnosti, ako napríklad Veronika Strapková či Dominika Mirgová. Šikovná makeup artistka pôsobí v tejto oblasti 2 roky. Nebojí sa experimentovať a už vôbec jej nevadí výrazný či extravagantný make-up.

Adriana Loj

Adriana je mladá makeup artistka, ktorá už na prvý pohľad zaujme svojim extravagantným zjavom a početnými tetovaniami. Taktiež nemá problém premeniť sa na pôvobnú upírku či urobiť si pehy, ktoré vyzerajú naozaj pôsobivo a realisticky.

View this post on Instagram

🦋#makeup #makeuplove #makeupartist #makeupaddict #mua #fantasy #fantasymakeup #lilaclips #nyxcosmetics #nyxcosmeticssk #stayuniquesk #makeupaddictioncosmetics #kozmetikaestyle #tattoo #tattooed #tattoomodel #tattooedgirls #ink #inkedup #inkedgirl #featureme #featuremuas #undiscovered_muas #amazingmakeupart #dnesstyluji #makeupnadnes #slovakia #slovakgirl #colorwig #wig • @nyxcosmetics_czsk Highlight & Contour Pro Palette • @nyxcosmetics_czsk Jumbo Pencil Milk • @nyxcosmetics_czsk Ultimate Shadow Palette Ombre • @nyxcosmetics_czsk Vivid Brights Liner Vivid Saphire • @kosmetikaestyle Dipliner • @stayunique_skcz Wunder2 Prime&Behold • @nyxcosmetics_czsk DUO Chromatic Illuminating Powder Lavender Steel • @nyxcosmetics_czsk Liquid Suede Metallic Matte Lipstick Ego • @nyxcosmetics_czsk Love Contour All Palette • @makeupaddictioncosmetics Flaming Love Eyeshadow Palette • @nyxcosmetics • @stayunique_skcz • @wunderbrow_skcz

A post shared by Adriana Loj (@adriana.loj) on

 

Denisa Strapková

Rodáčka z Hlohovca premení každú ženu, ktorá je hanblivá, na sebavedomú femme fatale. Tento rok sa jej podarilo vyhrať prvé miesto v súťaži NYX FACE AWARDS. Pre jej líčenie je typická jednoduchosť, červený rúž či ženskosť, avšak nemá problém ani z halloweenskými kreáciami a maskami.

 

Radka Kováčová

Avšak víťazkou v počte followerov na instagrame sa stáva Radka Kováčová, ktorá ich má vyše 230 tisíc. Radka momentálne študuje v Londýne, no pochádza z Galanty. Na instagrame môžeš vidieť jej dokonalé premeny a taktiež video návody, kde sa líči. O Radke ešte rozhodne budeme počuť!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.