Rokmi sa naše telo mení. A spolu s ním sa zmení aj všetko, čo si naň dáme vytetovať. Preto je pri zvažovaní nového tetovania vhodné brať do úvahy aj starnutie a iné zmeny, ktoré sú pre telo prirodzené. Pokiaľ nechceš, aby sa tvoje tetovanie rokmi zmenilo na niečo, čo by si si najradšej nikdy nedala, mala by si sa riadiť týmto zoznamom miest, ktoré sú pre tetovanie nevhodné.

1. Brucho

A to hlavne ženy, no platí to aj pre mužov. Nikdy nevieš kedy priberieš, schudneš či otehotnieš. Koža na bruchu sa zvykne naťahovať a meniť. Vznikajú na ňom strie, ktoré môžu veľmi nepekne poškodiť tvoje tetovanie.

2. Miesta so záhybmi

Zápästie, podpazušie, kolená a iné miesta, kde je koža vystavená zvýšenému ohybu. Navyše sa tam tetovanie ťažko hojí a môže popraskať.

3. Prsty a ruky

Ja sama mám tetovanie na prste a začalo sa meniť už krátko po tom, čo som si ho dala. Ruky sú veľmi namáhané časti tela, ktoré neustále používať, umývaš, vystavuješ slnku atď. Všetko to spôsobuje, že tvoje tetovanie sa ničí a bledne. Na prstoch je navyše množstvo kapilár, ktoré spôsobujú rozmazanie farby a to už krátko po tom, čo sa tetovanie zahojí.

4. Chodidlo

Ktorákoľvek časť nohy, ktorá prichádza do kontaktu s ponožkou či topánkou je permanentne namáhaná a „šúchaná“. Tieto miesta nie sú vhodné, ak chceš, aby tvoje tetovanie vydržalo.

5. Vnútro ucha

Vyzerá to skvele, keď je to čerstvé. No nevydrží dlho, pretože toto miesto nie je stavané na tetovanie.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.