Rôzni odborníci na vzťahy majú predstavy o tom, čo sa pri podvádzaní považuje za neprístupné a čo by malo byť v zdravom vzťahu bezpečné a neškodné. Je dôležité tieto predstavy rešpektovať, pretože je medzi nimi veľmi tenká hranica. Môže sa stať, že ich prekročíš, ak o nich nevieš. 

Neškodné podvádzanie je široký pojem. Dnes ti prinášam článok, v ktorom sa dozvieš, aké druhy podvádzania sú povolené. 

Písať si s niekým

V zdravom a prosperujúcom vzťahu by toto nemalo byť hrozbou. To, že si tvoj partner s niekým píše (najmä ak je to žena) ešte nemusí absolútne nič znamenať. Pokiaľ je medzi vami dôvera, môžeš byť pokojná.

zdroj: unsplash.com

Posielať si s niekým memes

Ak sa to nestane zvykom, ale je to len príležitostne, malo by to byť v poriadku. Posielanie memes nejakej osobe, o ktorej si myslíš, že by z toho mala radosť, je dovolené.

Prezeranie si instagramu svojej bývalej

Táto činnosť nemusí byť považovaná za škodlivú pre vzťah, ak vieš o tom, že tvoj súčasný partner so svojou bývalou priateľkou nič nemá. Tvoj partner môže byť len zvedavý, neznamená to ihneď niečo viac.

Spoločné záľuby s inými

Nie každý vo vzťahu zdieľa spoločné záujmy s partnerom. Niekedy sa tvoj partner musí poobzerať po inom „partnerovi na záľuby“, pretože teba to nebaví. Ak má tvoj partner iné koníčky ako ty, je dôležité nájsť ľudí, ktorí ich majú.

zdroj: unsplash.com

Ak sa tvoj partner pozná s niekým, koho ty nepoznáš

Neustále udržiavanie sa v rovnakom kruhu priateľov môže byť únavné. To neznamená, že to je nevyhnutné. Len preto, že je tvoj partner vo vzťahu, nemusí s tebou zdieľať všetko a o každom.

Obedy s bývalou priateľkou

Obed so starou „známou“ môže pomôcť zvýšiť sebavedomie tvojho priateľa. Umožní mu to vyriešiť problémy alebo zastaviť pocity, ktoré cíti. Nemusíš sa báť, obed s bývalou partnerkou nie je žiadna hrozba.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.