Akceptuj, že nikto nie je dokonalý.

Toto je častý dôvod, prečo vzťahy krachujú. Hneď na začiatku vzťahu si nasadíme ružové okuliare. Po pár rokoch či mesiacoch si ich postupne dávame dole a zisťujeme, že náš drahý nie je až taký stopercentný a tiež má svoje chyby, ktoré sme predtým na ňom nevideli. Nikto nie je dokonalý. Musíš to akceptovať. Ak niekoho miluješ, musíš akceptovať jeho nálady, názory či povahu. O tom je láska.

Pochop, že on je iný, ako ty.

Opäť to musíš akceptovať. Ženy a muži úplne inak premýšľajú, konajú a majú iné priority. Nemôžeš sa diviť, že tvoj priateľ chce niečo iné ako ty. Nie vždy si budete rozumieť. Nie ste rovnakí. Určite nie vo všetkom.

pexels.com

Vzťah je o kompromisoch

Nie vždy budete spolu súhlasiť. Nie vždy sa vaše názory budú zhodovať. Stále je to však normálne. Vo vzťahu je dôležité nájsť spoločnú reč a určiť si priority. Inak zbytočne vznikajú hádky a nedorozumenia. Nie vždy budeš chcieť pozerať futbal, tak ako ani on nebude nadšený plesom, na ktorý sa tešíš už rok.

Komunikuj a hovor pravdu

Jedno z najdôležitejších pravidiel vôbec. Či už vo vzťahu či v kamarátstve. Nikdy nebude váš vzťah fungovať, ak budete neustále hovoriť klamstvá a nebudete komunikovať, začnú vznikať zbytočné hádky, ktoré budú viesť k nedôvere aj v iných veciach.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

pexels.com

Dôveruj 

Bez dôvery neexistuje pravá láska. Buď svojmu partnerovi veríš, alebo je to zbytočné. Nechápem, keď mi kamarátky povedia, či je normálne, že majú neustále obavy a boja sa, či si ich drahý nepíše s niekým iným či dokonca sa nestretáva s inou. Nedôvera je začarovaný kruh. Buď veríš alebo neveríš. Myslím si, že vzťahy, v ktorých si dvaja ľudia neveria, je úplne zbytočný. Nie je normálne, ak mu nedôveruješ.

Tvoj muž = tvoj najlepší kamarát

Neviem si predstaviť, že by som žila s mužom, s ktorým by som nebola najlepšia kamarátka. Podľa mňa je veľmi dôležité, aby si bola dobrou kamarátkou. Je skvelé, ak sa vo svojom vzťahu smejete a rozprávate ako veľmi dobrí priatelia. Váš vzťah je potom hlbší a naplnenejší.

Komentáre