Jedným z mojich novoročných predsavzatí bolo zbaviť sa nesprávnych ľudí v mojom živote. Ak vo vzťahu prevažuje viac plaču ako smiechu, viac hádok ako zmysluplných rozhovorov a viac úvah o rozchode ako úvah o plánovaní spoločnej budúcnosti, nemá zmysel v ňom ďalej pokračovať. Týchto 5 bodov možno pomôže prehodnotiť tvoj toxic relationship a prídeš na to, že randíš s nesprávnym chlapom.

1. Nie si šťastná

Vzťah ti má jednoducho vyčariť úsmev na tvári – a to dlhodobo. Tešíš sa z každej sekundy strávenej s partnerom. Prežívaš pocity vzrušenia znova a znova, aj napriek tomu, že sa máte stretnúť po tisíci krát. Vieš, že ak máš zlý deň, on je práve ten, ktorý ho urobí lepším. Ak ti však nechýba, keď je preč, a keď si s ním, cítiš sa byť viac sama ako keď v skutočnosti si, nechaj ho ísť, pretože strácaš čas s nesprávnym mužom.

zdroj: unsplash.com
unsplash.com

2. Ospravedlňuješ to, ako sa správa

Naozaj si nebola spokojná s tým, ako sa v istej situácií zachoval. Prečo ho potom stále ospravedlňuješ? Nemáš mu za zlé to, ako sa správal, keď bol opitý a jeho nevhodné správanie prehliadaš aj napriek tomu, že sa vylučuje s tvojím vnútorným presvedčením. Viníš z toho „ťažké obdobie“ jeho života. Je to možné, ale s väčšou pravdepodobnosťou bude toto správanie pretrvávať. Ty nikdy nebudeš spokojná a preto ospravedlňovanie jeho správania, môže byť znakom toho, že randíš s nesprávnym chlapom.

3. Rozmýšľaš nad inými

Si vonku s kamarátkami a praješ si, aby si v tom momente bola slobodná? Možno je to spôsobené tým, že randíš s nesprávnym mužom. Nemám na mysli neškodné flirtovanie a vymieňanie pohľadov, ktoré uspokojí tvoju potrebu byť žiadanou a po čase sa vytratí, ale neustálu potrebu spoznávať nových ľudí. Rozmýšľaš o tom, aké by to bolo chodiť s niekým iným? Vzťah ťa má po všetkých smeroch robiť šťastnou a ver mi, že ak tvoju myseľ zahltia úvahy a predstavy o vzťahu s druhými mužmi, je na čase svoju súčasnú známosť prehodnotiť.