Jedným z mojich novoročných predsavzatí bolo zbaviť sa nesprávnych ľudí v mojom živote. Ak vo vzťahu prevažuje viac plaču ako smiechu, viac hádok ako zmysluplných rozhovorov a viac úvah o rozchode ako úvah o plánovaní spoločnej budúcnosti, nemá zmysel v ňom ďalej pokračovať. Týchto 5 bodov možno pomôže prehodnotiť tvoj toxic relationship a prídeš na to, že randíš s nesprávnym chlapom.

1. Nie si šťastná

Vzťah ti má jednoducho vyčariť úsmev na tvári – a to dlhodobo. Tešíš sa z každej sekundy strávenej s partnerom. Prežívaš pocity vzrušenia znova a znova, aj napriek tomu, že sa máte stretnúť po tisíci krát. Vieš, že ak máš zlý deň, on je práve ten, ktorý ho urobí lepším. Ak ti však nechýba, keď je preč, a keď si s ním, cítiš sa byť viac sama ako keď v skutočnosti si, nechaj ho ísť, pretože strácaš čas s nesprávnym mužom.

unsplash.com

2. Ospravedlňuješ to, ako sa správa

Naozaj si nebola spokojná s tým, ako sa v istej situácií zachoval. Prečo ho potom stále ospravedlňuješ? Nemáš mu za zlé to, ako sa správal, keď bol opitý a jeho nevhodné správanie prehliadaš aj napriek tomu, že sa vylučuje s tvojím vnútorným presvedčením. Viníš z toho „ťažké obdobie“ jeho života. Je to možné, ale s väčšou pravdepodobnosťou bude toto správanie pretrvávať. Ty nikdy nebudeš spokojná a preto ospravedlňovanie jeho správania, môže byť znakom toho, že randíš s nesprávnym chlapom.

3. Rozmýšľaš nad inými

Si vonku s kamarátkami a praješ si, aby si v tom momente bola slobodná? Možno je to spôsobené tým, že randíš s nesprávnym mužom. Nemám na mysli neškodné flirtovanie a vymieňanie pohľadov, ktoré uspokojí tvoju potrebu byť žiadanou a po čase sa vytratí, ale neustálu potrebu spoznávať nových ľudí. Rozmýšľaš o tom, aké by to bolo chodiť s niekým iným? Vzťah ťa má po všetkých smeroch robiť šťastnou a ver mi, že ak tvoju myseľ zahltia úvahy a predstavy o vzťahu s druhými mužmi, je na čase svoju súčasnú známosť prehodnotiť.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

4. Máš pocit, že pri ňom „nerastieš“

Mala si sen cestovať, spoznávať svet a seba, no potom si ho stretla. Jeho plány sa stali tvojimi a na uskutočnenie vlastných vízií si zabudla. Ak si sa našla v tomto bode, randíš s nesprávnym chlapom. Tvoj partner sa nestal pohonným palivom, ale ručnou brzdou. Namiesto toho, aby ťa rešpektoval a pomáhal ti rásť, či už po profesijnej alebo osobnostnej stránke, ti v napredovaní prekáža. Zdravý vzťah nie je o tom, aby sme toho druhého obmedzovali v plnení predstáv, ale o tom, aby sme ho v nich podporovali.

unsplash.com

5. Ľudia ti to vravia

Teraz si sa určite pozastavila. Možno si myslíš, že nikto z tvojho okolia, nie je oprávnený montovať sa ti do toho, s kým máš alebo nemáš randiť. Je to naozaj tvoja vec, ale ak ti niekto blízky povie, že „máš na lepšieho“ – tak naňho v skutočnosti máš. My ženy máme vo zvyku podceňovať sa a zo strachu pred samotou často rezignujeme a zmierime sa s niekým pod našu úroveň. Zváž si ale, koho rady budeš brať do úvahy, lebo niektorí ľudia z tvojho rozchodu môžu profitovať…

Moja rada na záver? V prvom rade ver svojmu vnútornému pocitu. Ak cítiš v kostiach, v žalúdku, v srdci, kdekoľvek na svojom tele, že nie je ten pravý, ukonči to. Pamätaj, že naťahovať vzťah nasilu, zo zvyku či zo strachu pred samotou, naozaj nemá zmysel. Nenechaj sa zmiasť svojou hlavou a myšlienkami „veď náš vzťah nie je až taký zlý“ , pretože sa dostaneš do začarovaného kruhu, z ktorého sa ti bude časom vystupovať veľmi ťažko. Máš na lepšieho, ja ti verím.

Komentáre