Len málo ľudí si uvedomuje, že na Zemi existujú miesta, do ktorých ešte ľudská noha nevkročila a ktoré sú s najväčšou pravdepodobnosťou aj naďalej v kompetencii divokých zvierat.

Mnohé z nich sú tak vzdialené a neprístupné, že nám zaberie obrovské množstvo času, úsilia a zručností ich dosiahnuť. Ale aj napriek tomu, tie, ktoré poznáme – zväčša iba z leteckých záberov – nás dokážu ohromiť svojou krásou. Pravdepodobne je to preto, že tieto miesta ešte nezažili ľudský zásah, a tak zostali rovnaké od úsvitu času – strhujúce a nedotknuté vo všetkej svojej kráse.

“Lesné jazero”, Rusko01-forrest_lake_russia

foto: majorten.com

Presné miesto tohto záhadného jazera nie je známe. Podľa niektorých sa môže nachádzať v regióne Tyumen. Ako sa jazero “dostalo” tak hlboko do lesa? Nikto nevie…

Tepui, Venezuela02-venezuela_1 02-venezuela_2

foto: brightside.me

Slovo “Tepui” znamená “domov bohov” v jazyku pôvodných obyvateľov Gran Sabanda – miesta, kde sa nachádzajú tieto neuveriteľné, zlovestné prírodné štruktúry.

Vodopády Honokohau, Maui03-maui_1 03-maui_2

foto: brightside.me

Toto odľahlé miesto je presiaknuté zeleňou. Samotný pohľad na okolitú prírodu vám dodá pocit nespútanej krásy, vznešenosti a tajomstva. Len si predstavte, aké by to bolo, cestovať naprieč touto krajinou.

“Kamenný les” Tsingy de Bemaraha, Madagaskar06-madagaskar_1 06-madagaskar_2

foto: brightside.me

Tieto skalnaté výbežky a kaňony sa tvorili po dobu niekoľkých miliónov rokov prevažne pod zemou v podobe jaskýň. Za tie roky, monzúnové dažde odplavili metre a metre vápenca a hrubých vrstiev kriedových sedimentov. Vytvorili tak tento jedinečný systém tajomne vyzerajúcich prírodných mostov, veží a tiesňav, ktoré môžu dosahovať hĺbku až 120 metrov.

Dallol, Ethiopia09-ethiopia_1 09-ethiopia_2

foto: brightside.me

Ťažba soli v dnešných dňoch prebieha v blízkosti sopky Dallol, takže presne povedané, toto nie je úplne nedotknuté územie. Avšak bezprostredné okolie sopky je, samozrejme, neobývané. Čo je fascinujúce, vedci veria, že mimozemsky vyzerajúca krajina sopky sa nápadne podobá povrchu Io – vulkanického mesiaca Jupitera.

zdroj: brightside.me

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.