Víno, veď ktorá z nás ho nemiluje? Je to náš, taký malý útek z reality. Vychutnávame ho zabalené v deke pri sledovaní romantického filmu alebo vo večernom podniku s príjemnou hudbou a priateľmi. 

1. Nepripravené – ako čo najrýchlejšie schladiť víno

Každá z nás to možno už zažila, chceli sme prekvapiť partnera s chutnou večerou ale zabudli sme dať zachladiť víno, to nevadí. Stačí ak fľašu s vínom ponoríme do ľadu zmiešaného so soľou. Soľ v ľade spôsobí zníženie teploty ľadu, no určite použite na pomoc aspoň kuchynské utierky, pre zabránenie kontaktu ľadu s pokožkou.

2. Väčšia chuť na milovanie

Podľa štúdii uskutočnenej v Talianku majú ženy, ktoré denne vypijú dva poháre červeného vína majú väčší sexuálny apetít a uspokojenie, ako tie ktoré ho nahrádzajú iným druhom alkoholu, alebo ho nepijú vôbec. Nezabúdajme však na to, že všetko je dobré s mierou.

3. Neprežeňme to!

Je síce pravda, že niektoré veci zvládneme lepšie ako muži, no to však neplatí pri konzumácií vína. Naše telo obsahuje viac tuku ako mužské a tak isto menej enzýmov, ktoré nám slúžia na odbúravanie alkoholu z tela. To znamená, že sa z vína opijeme rýchlejšie než muži. Samozrejme, to platí aj pri iných nápojoch. V tejto aktivite sa určite s mužmi neoplatí „súťažiť“.

zdroj: pexels.com

4. Pri diéte nám neuškodí

Jeden pohár vína, by nám pri diéte uškodiť nemal. Červené suché víno je najmenej kalorický alkohol a neobsahuje cholesterol. Červené suché víno obsahuje zhruba 100 kalórií, pomáha pri strese, uvoľniť sa a tak isto napomáha k lepšiemu spánku. Pričom biele víno má približne 140 kalórií, no obsahuje väčšie množstvo antioxidantov a zabraňuje tvorbe rakovinotvorných buniek. V zásade platí, že čím sladšie víno, tým viac kalórií v sebe ukrýva.

5. Pozor na to ako, víno skladujeme

Pokiaľ má fľaša s vínom korkový uzáver, je vhodné ju skladovať vo vodorovnej polohe, aby sme zabránili vysušeniu korku. Vysušenie korku by malo za následok jeho zmrštenie a tak by do fľaše začal prenikať vzduch, čo by viedlo k pokazeniu vína. Pozor! Toto neplatí pri šumivých  vínach, tlak vo fľaši by nás mohol o víno úplne pripraviť. Ideálna teplota na jeho skladovanie je 7 – 15 °C

 

Tak na zdravie dámy!

Komentáre