Áno, minimalizmus začína byť trochu otravný. Každý o tom hovorí, píše. Nie je to ľahká cesta, to Vám poviem. Útočia na nás trendy, krásne veci, ktoré vlastne nemajú využitia a vy len tápate, čo je správne. Minimalizmu sa venujem už viac ako rok. Nie som zásadový minimalista a veľakrát urobím chybu, ktorú si vyčítam. Napríklad som nárazovo išla nakpiť pár vecí, lebo som ich potrebovala na večer, no na druhý deň sa mi už nepáčili.

Na svojom minimalistickom štýle neustále pracujem. Dá sa to nazvať aj životný štýl. Zistila som, že nemôžem mať okolo seba veci, ktoré sa mi nepáčia alebo ktoré viem, že už nenosím. Zamerala som sa viac na kvalitu, materiál a celkové využitie. Ale o tom v inom článku. Dnes by som Vám chcela predstaviť 5 vecí, ktoré si už nekupujem. A dokonca niektorými zbytočnými nákupmi netýram len moju peňaženku, ale ani životné prostredie.

  • Plastová fľaša. Určite si to pamätáte. Kedysi bol trend nosiť zaujímavé fľaše s rôznymi potlačami, ktoré ste aj tak museli po 2 týždňoch vyhodiť, lebo Vám začali žltnúť. Potom ste si ju kúpili znova a znova a životné prostredie by Vám vtedy najradšej dalo facku. Ja som konečne našla to, čo som hľadala. Sklenenú fľašu, ktorá aj niečo vydrží,vyzerá dobre a môžem ju nosiť so sebou neustále. Áno, je to mainstream, ale je to neuveriteľne praktická vec! Zbohom plastové fľaše, vitaj sklenená!

zdroj: pexels.com

  • Knihy. A to ich milujem! Skutočne! Ale čo sa stane s knihami, ktoré prečítate? Väčšina zostane na poličke nepovšimnutá a vy dobre viete, že už sa k nim nevrátite. Samozrejme, že niektoré knihy som si nechala, pretože ich plánujem mať vo svojom imaginárnom vysnenom dome, no ostatné som venovala alebo predala za symbolickú cenu. Áno, sem tam si kúpim knihu, priznávam, no naozaj sa snažím požičiavať alebo vymieňať. Poprípade navštívim knižnicu.

zdroj: pexels.com

  • Rôzne zápisníčky. Och, ako ja len milujem písanie! Už ako malé dievča som si písala denníky, kde som vyplakávala o tom, ako ma nejaký chlapec nechce. Dnes to však vidím inak. Zaobstarala som si jeden zápisník vrámci roka, kde píšem všetko to, čo musím spraviť, čo ma čaká a čo som sa v daný deň naučila. Druhý, menší zápisník mám na myšlienky alebo na citáty, ktoré sa mi zapáčia. Áno, v obchodoch máme rôzne ponuky zápisníkov, ktorým podľahneme, no ruku na srdce, naozaj si do všetkých tých krásnych zápisníkov písala?

zdroj: pexels.com

  • Odličovacie tampóny a odličovacie vlhčené vreckovky. Nielen že tým trpí naše životné prostredie, ale aj naša peňaženka. Výnimku urobím len v tom prípade, že si potrebujem odlakovať nechty alebo keď idem na dlhšie cesty. Doma však používam len penu, ktorá krásne pomocou vody zmyje všetok makeup.

zdroj: pexels.com

  • Látkové tašky. Kedysi som ich zbierala, z každého mesta, ktoré som navštívila, som si musela doniesť ako suvenír látkovú tašku. Síce na ne nedám dopustiť, no reálne som ich nosila pár dní, a potom som sa opäť vrátila k tej, ktorú mám najradšej a striedam ju ešte s jednou. Myslím si, že aj pri látkových taškách treba brať ohľad na kvalitu a využitie.
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.