instagram.com/suetyrrellstylist

Vlasy sú korunou krásy každej z nás (a nehovor, že nie). Nechceme, aby boli poškodené, suché, bez lesku a s rozštiepeným končekmi. Ale naopak, každá túži po krásnych lesklých a zdravých vlasoch, ktoré očaria každého. Tak ti prinášam pár tipov, ako zlepšiť ich kvalitu.

1. Zdravá strava

Áno, je to klišé, ale naozaj to funguje. Keď budeš jesť dostatok vitamínov a tých správnych potravín, tvoje vlasy budú silnejšie a nebudú vypadávať. Biotín a vitamín C sú tými najlepšími vitamínmi, pokiaľ ide o zlepšenie a udržanie kvality vlasov. Vitamín C tvorí viac kolagénu, ten zase potrebuje telo na stimuláciu lepšieho rastu vlasov. Tiež vstrebáva železo, ktoré zlepšuje rast vlasov aj imunitný systém. Dostatok vitamínu C môžeš získať z listov špenátu a brokolice. Biotín sa zase nachádza v rybách, vajciach, čučoriedkach alebo brusniciach.

2. Nefarbi ich veľmi často

Teda, aby som bola konkrétnejšia, nerob to vôbec, pokiaľ nemusíš. Škodlivé chemické látky narobia na hlave iba neplechu. Určite môžeš vyzerať krásne aj bez zafarbenej hlavy.

zdroj: unsplash.com

3. Používaj masky a oleje 

Ďalší tip na zlepšenie kvality vlasov je používanie prírodných masiek alebo olejov. Tento tip sa častokrát vynecháva, no masky alebo oleje môžu hrať kľúčovú úlohu pri zlepšení a udržaní kvality vlasov, ak im to dovolíš.

4. Vyskúšaj masáž hlavy a pokožky

Masáž pokožky podporuje prúdenie krvi a to je presne to, čo potrebuješ na zlepšenie a udržanie kvality vlasov. Môžeš poprosiť pokojne aj priateľa, nech ti pomasíruje hlavu a tak spojíš dokonca príjemné s užitočným. No nie je to super? :)

 

zdroj: unsplash.com

5. Ak to nie je nutné, nepoužívaj fén ani žehličku

Rovnako ako aj teplá voda, aj horúci vzduch škodí vlasom. Ak chceš predísť rozštiepeným končekom, mala by si túto elektroniku používať minimálne len v nutných prípadoch, alebo pred použitím na vlasy naniesť ochranný sprej.

Za pokus to stojí no nie? Pevne verím, že ti týchto pár rád dopomôže k tomu, aby tvoje vlasy tvorili dokonalý look každý deň.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty