ahealthy.us

7.30 ráno a ty si s božou pomocou vstala, namaľovala sa a obliekla. O jedení ani reči, veď ráno ti ani nechutí! Sedíš v autobuse, pomerne znechutená z rána ako takého a zo všetkých tých povinností, čo ťa dnes čakajú. A tu vidíš človeka, dvoch, piatich, ako RÁNO behajú! Zadívaš sa na nich striedavo znechutene, závistlivo aj uznanlivo a pomyslíš si…ako? prečo?

unsplash.com

5.55 ráno, zvoní budík, vstanem, napijem sa, oblečiem, schytím tašku s vecami, ktorú som si pobalila už večer a idem do fitka. Odcvičím, osprchujem 7.30 odchádzam do práce. Žiadna únava, dobrá nálada, plná energie. V autobuse vidím znechutených, unavených ľudí. V práci pár rovnakých kolegov a ja si hovorím, veď je krásne ráno..tak, prečo?

Naše svety sa možno líšia a možno sa už dlho nebudú. Vyskúšaj si moje ráno aj ty.

Začneš viac spaľovať

Je v podstate úplne jedno, kedy pôjdeš cvičiť. Rovnako intenzívnym cvičením večer  a ráno spáliš podobný počet kalórií. Výhodou ranného cvičenia však je, že spaľuješ počas celého dňa, čo v konečnom dôsledku znamená, že spáliš viac. To, že sa rozbiješ večer je tiež super, rozdiel je v tom, že tvoj metabolizmus  sa s večerom spomaľuje a teda sa spomaľuje aj proces spaľovania.

Konzistencia

Ráno robí deň. Reklama na Nutellu má v sebe, napodiv, kus fitness pravdy. Tým, že začneš ráno, zvyšuješ šancu, že vlastne začneš. Ako? Príde večer a ty si taká unavená, že si povieš, že dnes už na nejaké fitness určite nemáš náladu. To sa ti ráno nestane. Ráno by si mala byť odpočinutá, plná energie. A ten krásny pocit, keď o 7.30 vieš, že máš odcvičené, podstatnú časť svojho dňa za sebou, zatiaľ čo iní ešte možno spia. Celý deň pred sebou a môžeš robiť  čo len chceš…ach!

pexels.com

Zlepšíš si psychično aj fyzično

Ranné fitko = ranná káva= ranný životabudič. Budeš zobudená a teraz myslím naozaj zobudená. Zlepší sa ti sústredenie a v konečnom dôsledku aj psychika. Budeš vedieť, že si začala svoj deň najlepšie, ako si mohla a si pripravená zdolať všetko, čo ti deň ponúka.

Sebadisciplína

Určite so mnou budeš súhlasiť, že tí, ktorí chodia cvičiť ráno majú pomerne dobre rozvinutú sebadisciplínu. Z vlastnej skúsenosti hovorím, že aj počas dňa sa ti budú ľahšie dodržiavať ďalšie predsavzatia. Na obed si preto dobre rozmyslíš, čo si vyberieš. Nech ten deň už za to stojí, keď si sa tak obetovala, nie?

Love Your Life

Treba k tomu vôbec niečo? Máš svoj ranný rituál, tvoj metabolizmus pracuje na plné obrátky, tvoje telo vyzerá fajn, cítiš sa fajn, si sústredená, lepšie sa ti večer zaspáva.

7.30 ráno nasadneš na autobus, vidíš kopu zamračených ľudí, pozrieš von a zrazu sa ti tí pobehujúci ľudia nezdajú až takí zvláštni, si jednou z nich. Usmievaš sa. Ostatní sa na teba dívajú a nechápu, hovoria si..ako, prečo? A ty už si ani poriadne nespomenieš, že pred pár mesiacmi si bola ako oni…

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness