Svet je nádherné a čarovné miesto. Každé mesto, ostrov, rieka i štát majú svoje čaro a kúzlo. V tomto článku by som vám chcela priblížiť 5 miest, ktoré na mňa urobili ozaj veľký dojem.

#5 Paríž

Eiffelova veža je svetový unikát. Výhľad z nej vám zaručene vyrazí dych, ale to i predlhé niekoľkohodinové rady pod ňou. Paríž je mesto, ktoré dýcha históriou. Víťazný oblúk, Louvre, Notre-Dame, sú neuveriteľné miesta. Rieka Seina a jej mosty. Disneyland. Mňa osobne ohúrilo i to, ako je riešená doprava v meste. Prekrásna francúzska kultúra z toho mesta priam kričí. Aj keď to nie je celkom lacná záležitosť, ak máte šťastie, dá sa to aj za rozumnú cenu. Toto mesto je prekrásne vo dne i v noci.

View this post on Instagram

I have a friend who used to always ask me what I would wear so she could coordinate with me and I used to find it so funny. 10 years later and 1.5 years into blogging I ask my friends what they’re wearing so we could coordinate 😆😆😆😆 Who knew? With the beautiful @margaux_leo 📸 by @bisousparis . . . . #eiffeltower #loves_paris #femmetravel #jaimelafrance #parisfashion #travelinstyle #pariscityvision #ladiesgoneglobal #theparisguru #parismonamour #globetrotter #tasteintravel #wearetravelgirls #latoureiffel #seemyparis #igparis #traveladdict #lovetotravel #dreamy #loveparis #paris❤️ #seemyparis #fashionista #magical #girlygirl #tagafriend #fashioninspo #magic_shots #vacationgoals #hairstyles

A post shared by Tina Lee | Fashion & Travel (@ofleatherandlace) on

#4 ostrov Elba

Na ostrov sa dá najjednoduchšie dostať na pompe, ktorá vyráža z talianskeho Piombina. Ostrov sa nachádza medzi pobrežím Talianska a ostrovom Korzika. Maličký ostrov, ktorého úzke kľukaté cesty robia problém aj veľmi dobrým šoférom sú rozhodne zaujímavé. Kým pre Talianov nepredstavujú žiadnu prekážku, našinec sa zapotí. Ostrov, kde pobýval Napoleon má svoje čaro. Určite stojí za to navštíviť Napoleonov dom, kde je dnes múzeum. Kto má radšej súkromie, môže si ho užiť na maličkých kamenistých plážach, kto obľubuje piesok a spoločnosť, tiež si príde na svoje.

Ostrov je samý kopec, takže kto dostane chuť makať na letnej forme, ideálne prostredie. Ľudia sú tu veľmi milí a ústretoví. Vždy usmiati a ak máte pozorné oko, môžete si všimnúť, že majú svoj určitý denný rytmus. Varia tu vynikajúci kuchári. Kedysi sa tu vo veľkom ťažilo, takže môžete vidieť pozostatky kameňolomov. Nemusíte sa báť, aj keď je ostrov malý, služby sú tu perfektné, bude o vás postarané. Je to jedno z miest, ktoré stoja za to.

#3 Benátky

Toto mesto sa pomaly potápa. Stojí za to vidieť ho. Krásne starobylé budovy a pomedzi ne ľudia plaviaci sa na gondolách. Námestie je očarujúce i vďaka katedrálam, ktoré ho obklopujú. Všade cítite príjemný morský vzduch, ktorý vás v horúcom počasí príjemne ochladí. Môžete vidieť typické talianske kaviarničky, kde si domáci, ale i turisti vychutnávajú šálku kávy a cigaretu. Určite stojí za to navštíviť vežu na námestí, odkiaľ je okúzľujúci výhľad na mesto. Uličky vytvárajú akýsi labyrint, kde sa môžete veľmi ľahko stratiť. Večernú atmosféru mesta dopĺňajú pouliční muzikanti a toto mesto naozaj žije.

View this post on Instagram

📷 @jetset_jen

A post shared by MissAdventure Community (@femmetravel) on

#2 Port Grimaud

Mesto známe aj ako malé/francúzske Benátky. Je tam prekrásny kemp, kde sa môžete ubytovať buď s karavanom alebo v mobilnom domčeku. Kemp je vynikajúco vybavený. V blízkosti nájdete všetko od supermarketu, kaviarne, kolotočov až po rozkošnú rodinnú pekáreň. Azúrová Francúzka Riviéra s prekrásnymi piesočnatým plážami je len čerešničkou na torte. Každý víkend sa v mestečku konajú trhy a pomedzi úzke uličky sa môžete plaviť loďou. Len niekoľko kilometrov ďalej sa nachádza slávne mesto Saint-Tropez, ktoré však mňa veľmi neohúrilo. Určite však odporúčam skúsiť miestnu špecialitu tortu Tropezianu. Vyzerá ako hamburger. Žemľu však tvorí cesto, pripomínajúce makronky a vnútro tvorí krém s jahodami. Je dostupná v rôznych veľkostiach a je naozaj vynikajúca. Pokiaľ vyhľadávate pokojný typ miest, odkiaľ máte zároveň všade blízko, je to to pravé.

View this post on Instagram

Francúzske Benátky 🚣‍♀️

A post shared by #23 🇸🇰 (@sabinittta) on

#1 Verona

Na prvom mieste mojich miest je Verona. Nepovažujem sa za veľmi romantickú dušu, ale Shakespeara uznávam. Jeho príbehy a štýl písania sú naozaj výnimočné. I keď osobne Veronu nikdy nenavštívil a Rómeo a Júlia sú fiktívne postavy, toto mesto príbehom naozaj žije. Už pri vstupe cítite tú smutnou láskou presiaknutú atmosféru.

Nádherné malé obchodíky, úzke uličky, vysoké budovy. Všetky smerujú k námestiu s krásnou fontánou. V čase, keď som Veronu navštívila tam bol aj trh, kde ste si mohli naozaj kúpiť všetko. Od magnetky až po ovocný pohár.

Ak nemáte chuť na cestoviny za 20 eur, odporúčam malú pizzeriu na okraji námestia. Ale pozor, ak si kúpite niečo „take away“, nesmiete tam sedieť, ani kým čakáte na jedlo. Potom rozhodne odporúčam navštíviť dom Capuletiovocov. Je tam balkón a zlatá socha Júlie, ktorej, keď sa podľa povery dotknete, nájdete lásku. Pri vstupe do tohto domu si môžete napísať vyznanie lásky a v obchodíku vám milé ženy niečo ručne vyšijú. Pripravte sa na dav ľudí. A aby som nezabudla, v talianskej Verone si príde na svoje každá nákupná maniačka. Odporúčam však najprv pamiatky, potom obchody.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.