Váha by nemala byť tvoj kamarátka, pretože ti vôbec nepovie pravdu. No asi ako každá žena, tak aj ty by si rada nejaké to kilo navyše zhodila. 

Ako však schudnúť bez toho, aby si sa trápila zdĺhavým cvičením? Stačí ak sa zameriaš na tieto maličkosti, ktoré ti pomôžu zhodiť úplne „bezbolestne“.

Priprav sa na leto s produktami MyProtein.sk →

Sladené limonády vymeň za ich bezkalorické náhrady

Limonády väčšinou obsahujú trstinový cukor alebo sú osladené medom. To je možno dôvod, prečo si pribrala niečo, vďaka čomu sa necítiš dobre. Skús nápoje vymeniť za ich sugar free verziu alebo daj šancu obyčajnej vode s citrónom.

zdroj: unsplash.com

Snaž sa byť čo najviac mimo miesta, kde máš všetky svoje sladkosti

Pretože ak máš niečo sladké pri sebe, neustále ťa to núti ochutnávať. Keď to však nemáš na očiach, nič neochutnáš a ani ti to nenapadne zjesť.

Viac kalorické jedlá nahraď niečím ľahším

Všetko sa dá zdravšie nahradiť a pritom si ešte aj pochutnať. Skús si urobiť hranolky v trúbe, namiesto vysmážania. Namiesto majonézy do šalátu skús urobiť vlastný dresing z bieleho jogurtu a korenín. Ak sa nevieš vzdať čokolády, nahraď ju horkou, ktorá bude mať okolo 70-80 % kakaa. Zješ jej menej a zaženie ti chuť na ďalšiu sladkosť.

zdroj: unsplash.com

Ak ťa nebaví cvičiť, skús to hneď ráno a nahovor aj kamarátku

To, že si pribrala pár kíl navyše môže byť aj z toho, že tvoj pohyb bol v poslednom čase dosť zanedbávaný. Ak sa prinútiš aspoň ráno, celý deň budeš plná energie a dobre nálady. A vďaka kamoške budeš motivovaná urobiť napríklad viac drepov či výpadov.

Dodržuj pohyb a aspoň raz do dňa sa vyber na dlhú prechádzku

Najlepší pohyb, ak ťa nebaví cvičiť, je chôdza a prechádzky. Tým, že sa vyberieš na dlhšiu prechádzku, ktorá ti zaberie minimálne hodinu, urobíš dobre pre seba a svoje telo. Bolo stvorené na pohyb, tak prečo by si sa nemala hýbať? Urob každý deň aspoň 10 000 krokov a uvidíš, kilá pôjde postupne dole. No v tomto období nezabúdaj na rúško!

Priprav sa na leto s produktami MyProtein.sk →

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.