Váha by nemala byť tvoj kamarátka, pretože ti vôbec nepovie pravdu. No asi ako každá žena, tak aj ty by si rada nejaké to kilo navyše zhodila. 

Ako však schudnúť bez toho, aby si sa trápila vo fitku? Stačí ak sa zameriaš na tieto maličkosti, ktoré ti pomôžu zhodiť úplne „bezbolestne“.

Sladené limonády vymeň za ich bezkalorické náhrady

Limonády v baroch alebo kaviarňach väčšinou obsahujú trstinový cukor alebo sú osladené medom. V lete si zvyknutá toho vypiť viac, pretože smäd pociťuješ častejšie. To je možno dôvod, prečo si pribrala niečo, vďaka čomu sa necítiš dobre. Skús nápoje vymeniť za ich sugar free verziu alebo daj šancu obyčajnej vode s citrónom.

zdroj: unsplash.com

 

Snaž sa byť čo najviac mimo miesta, kde máš všetky svoje sladkosti

Pretože ak máš niečo sladké pri sebe, neustále ťa to núti ochutnávať. Keď to však nemáš na očiach, nič neochutnáš a ani ti to nenapadne zjesť. V takomto krásnom počasí sa teda zdržuj viac vonku ako doma a pomôže ti to.

Viac kalorické jedlá nahraď niečím ľahším

Všetko sa dá zdravšie nahradiť a pritom si ešte aj pochutnať. Skús si urobiť hranolky v trúbe, namiesto vysmážania. Namiesto majonézy do šalátu skús urobiť vlastný dresing z bieleho jogurtu a korenín. Ak sa nevieš vzdať čokolády, nahraď ju horkou, ktorá bude mať okolo 70-80 % kakaa. Zješ jej menej a zaženie ti chuť na ďalšiu sladkosť.

zdroj: unsplash.com

Ak ťa baví cvičiť, no v tomto teple sa ti moc nechce, choď hneď ráno a zavolaj si aj kamarátku

To, že si pribrala pár kíl navyše môže byť aj z toho, že tvoje návštevy fitka boli v poslednom čase dosť zanedbávané. Ani mne sa nechce namáhať v tom teple, no prinútim sa aspoň ráno. Vyskúšaj to aj ty – ráno nie je tak veľa stupňov, tvoj mozog ledva „chápe“ čo to robíš a rozhýbeš sa na celý deň.

Dodržuj pohyb a aspoň raz do dňa sa vyber na dlhú prechádzku

Najlepší pohyb, ak ťa nebaví cvičiť, je chôdza a prechádzky. Tým, že sa vyberieš na dlhšiu prechádzku, ktorá ti zaberie minimálne hodinu, urobíš dobre pre seba a svoje telo. Bolo stvorené na pohyb, tak prečo by si sa nemala hýbať? Urob každý deň aspoň 10 000 krokov a uvidíš, kilá pôjde postupne dole.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.