unsplash.com
1. Investuj do poriadneho zafixovania make-upu

Tak ako prvé, určite investuj do fixačného spreja, s ktorým si hotový make-up zafixuješ. Naše drogérie bohužiaľ neponúkajú tie najlepšie fixačné spreje. Ak máš mastnú alebo zmiešanú pleť, určite by si mala zvážiť kúpu kvalitného púdru. Vyhýbaj sa kompaktným púdrom, pretože tie vydržia oveľa kratšie ako sypké. Z drogérie, by som určite odporučila sypký transparentný púder od Catrice alebo Dermacolu.

Dobre zafixovaný make-up vydrží oveľa dlhšie bez toho, aby sa ti pleť začala mastnieť a to určite oceníš hlavne ak máš mastnú pleť alebo akné, ktoré potrebuješ poriadne a nadlho zamaskovať.

2. Podkladová báza je základ

Podkladová báza je základom každého make-upu. Dobrá báza spraví aj zo zlého korektoru alebo make-upu dobrý, no dôležité je vybrať tú správnu. Ak máš široké póry, jazvy alebo akné, odporúčam bázu, ktorá obsahuje silikón, pretože vďaka silikónu ti dokáže „vyhladiť“ pleť. Síce nie úplne dokonale, ale určite je vidieť veľký rozdiel. Z drogérie by som odporučila Baby skin od Maybelline. No ak máš opačný druh pleti, skôr suchú a široké póry ťa netrápia, odporúčam bázu, ktorá zároveň hydratuje, alebo dokonca rozjasňuje.

zdroj: unsplash.com

3. Záchrana pre rúž, ktorý vysušuje pery

Ak vlastníš takýto rúž, nemusíš ho zahadzovať. Jednoducho si pred tým, ako ho použiješ, daj na pery jemnú vrstvu rúžu v podobnom odtieni, ktorý nevysušuje alebo pri najlepšom hydratuje. On vytvorí akoby hydratačný podklad pre ten rúž, ktorý použiješ po ňom.

4. Pred líčením si poriadne hydratuj pleť

Tento krok nikdy nepreskakuj. Či máš pleť suchú alebo mastnú, hydratácia denným krémom je veľmi dôležitá.

5. Korektor alebo make-up kupuj o odtieň svetlejší

Ak si nie si stopercentne istá či ti daný odtieň sadne, kúp si radšej trošku svetlejší. Každý make-up či korektor po chvíľke nosenia na pleti zoxiduje, teda trochu zmení farbu. Väčšinou ti po čase ostane tmavší alebo oranžový. Takže oranžovým alebo príliš tmavým odtieňom pre teba, by si sa určite mala vyhýbať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty