Chceš mať peknú, vyformovanú postavu, s dôrazom na vypracovaný zadok, nohy a ruky? Chceš schudnúť alebo pribrať, no nevieš ako alebo sa ti doma nedarí? Tak začni chodiť do fitka!

Nájdeš tam veľa nadšencov do cvičenia, ale aj trénera, ktorý ti s tým rád pomôže. Cvičenie v pohodlí domova je vynikajúce hlavne vtedy, keď práve nemáš veľa času. No nič nenahradí poctivé cvičenie s ťažšími váhami.

Ako žena, ktorá je prirodzene trošku hanblivá, chápem, aké obavy máš pred prvou návštevou fitka. No v skutočnosti sa naozaj nie je čoho báť. Keď sa konečne odhodláš a zahodíš niekam svoje komplexy, fitness centrum sa stane tvojím obľúbeným miestom a sama uvidíš, že sa doň budeš tešiť. Tak prečo sa máš odhodlať navštíviť fitko?

1. Zmena prostredia

Na to, aby si sa konečne nakopla je občas potrebné zmeniť prostredie. Ak si doteraz chodidla behávať, alebo cvičila nejaké základné cviky doma, no prestáva ťa to baviť, mala by navštíviť fitko. Už len to, že prídeš do nového prostredia, kde sú úplne iní ľudia, ťa nakopne k tomu, aby si svoj tréning odcvičila poctivo.

2. Motivácia

To, že fitness centrá nie sú zadarmo je známe. Cena, ktorú si určujú je primeraná vzhľadom na to, čo ti fitko ponúka. V podvedomí ťa to však aj motivuje. Keď do niečoho investujeme, snažíme sa z toho vyťažiť maximum. No peniaze určite nebudú jedinou motiváciou pre jeho návštevu. Akonáhle uvidíš ľudí, ktorí popri tebe cvičia, nedovolíš si flákať sa a čas vo fitku využiješ naplno.

zdroj: Image by Scott Webb from Pixabay.com

3. Viac možností

Keď prší alebo je zlé počasie, nedá sa ísť behať, korčuľovať alebo bicyklovať. Keď je vonku sneh a zima, tak ťa len málokto vytiahne von na to, aby si tam cvičila. No vo fitku počasie neriešiš. V zime je tam teplo, v lete je tam klíma. Keď sa rozhodneš jeden deň bicyklovať, druhý deň behať a tretí veslovať, všetko nájdeš pod jednou strechou vo svojom fitku. Nehovoriac o množstve strojov zameraných na jednu špecifickú partiu, ktorej sa chceš práve venovať. Veľa fitness centier ponúka aj doplnkové hodiny, kde cvičí viac ľudí naraz a sú zamerané napríklad na spinnig, tabatu, cross fit, či intervalové tréningy pod vedením trénera.

4. Socializácia

To, čo je na fitku skvelé je prítomnosť iných ľudí. Väčšinou sa ľudia, ktorí pravidelne navštevujú fitko časom spoznajú. Možno si tam nájdeš novú sparing partnerku, s ktorou sa budete vzájomne motivovať. Alebo tam nájdeš skupinku ľudí, ktorá ti sadne natoľko, že budete spoločne tráviť čas aj mimo fitko. V každom prípade sa dá povedať, že vo fitku je určitá komunita ľudí, do ktorej verím, že hravo zapadneš.

5. Inšpirácia

V každom fitku sa nájdu ľudia, ktorí na svojej postave pracujú už roky a vyzerajú presne tak, ako by si v budúcnosti chcela vyzerať aj ty. Vidíš, čo robia a ako cvičia a verím tomu, že pokojne ich môžeš zastaviť a popýtať sa akou cestou si museli k tomuto telu prejsť. Inšpiratívnych ľudí nájdeš aj na instagrame, či youtube mnoho, no tam nemáš možnosť vidieť ich priamo pri ich tréningu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.