Pre niekoho je beh životným štýlom, čiže niečo, bez čoho nedokážu žiť a robí ich to šťastnými. No je tu aj malá skupinka žien, ktorá behá najmä kvôli domnienke, že spáli tak najrýchlejšie veľké množstvo kalórií, napriek tomu, že beh skutočne nenávidia. Preto sme si pre teba pripravili 5 cvičení, pri ktorých spáliš viac kalórií, ako pri behu. 

Veslovanie

Žena s váhou okolo 65 kg dokáže spáliť za polhodinu spáliť na tomto „pekelnom“ stroji až okolo 300 kalórií, čo je 10 kalórií za minútu. Pretože potrebujete efektívne zapojiť svaly na rukách, nohách aj chrbáte, je to skvelý tréning celého tela.

Angličáky

Jedným angličákom dokážeš spáliť 1,5 kalórie. Keď ich budeš robiť 10 minút, dostaneš sa tak k dvojciferným číslam a potu na čele. Avšak cvič ich v intervaloch. Napríklad 10 angličákov za minútu a následne 30 sekúnd pauza. Tak si oddýchneš, naberieš sily na ďalšiu sériu a stále si zanecháš srdcový tep na rovnakej úrovni.

Air bike

Tento stroj nájdete prevažne v crossfitových centrách. Bude to znieť šialene, ale opak je pravdou. Rob McDonald, ktorý ja menežér gymu v USA, tvrdí, že za jednu minútu sa na air biku dá spáliť až 87 kalórií. Ako na to? Jednoducho do 60 sekúnd daj všetky svoje sily.

Švihadlo

Priemernou rýchlosťou skákania na švihadle zhruba 100-120 za minútu tak spáliš 13 kalórií za rovnaký čas. Pri tomto spôsobe cvičenia sa zapája väčšie množstvo svalov a dochádza tak k rýchlejšiemu spaľovaniu. Napríklad skús spojiť skákanie na švihadle s intenzívnym tréningom, vďaka tomu spáliš väčšie množstvo kalórií za krátku dobu.

Kettlebell swings

Toto výbušné cvičenie, pri ktorom zapojíš každý jeden sval tela, je skutočne magické. Ak nemáš rada kardio cvičenia bude to určite aj pre teba. Dokážeš sa dostať až k 20 spáleným kalóriám za jednu minútu, pričom srdce taktiež pracuje na plné obrátky. Môžeš ho napríklad skombinovať s angličákmi a budeš mať kompletný tréning hotový dokonca aj za 15 minút.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.