Nedeľa už tradične pre mnohých znamená dobré jedlo v dobrej spoločnosti. Dnes sa vykašli na hodiny pri sporáku a utekaj do mesta. 

Nedeľný obed či večera nie je len o slepačej polievke, podpichovačkách so súrodencami a odznievaním politických debát v pozadí. Je to čas, ktorý už tradične patrí oddychu. Ak ťa to dnes láka von, prinášame ti pár tipov, kam v Bratislave zamieriť. Vymeň kuchársku zásteru za pohodlné topánky a vyber sa na večeru do mesta.

Sky Bar & Restaurant

Pesto, velouté, consommé aj meringue. To všetko sú pojmy, ktoré má Sky Bar & Restaurant vo svojej ponuke, a ak siahneš po čomkoľvek z lístka, určite neoľutuješ. Zjaví sa pred tebou dokonalé umelecké dielo zo sezónnych, čerstvých potravín pripravené priamo pre teba. Okrem toho si tu po dobrom nedeľnom obede môžeš dať jedinečný drink, ktorý ti pripraví napríklad víťaz slovenského kola prestížnej barmanskej súťaže World Class 2019, barman Miroslav Telehanič. A to všetko s jedinečným výhľadom z ôsmeho poschodia, vďaka čomu budeš mať pocit, akoby si mal mesto priamo na dlani. Na Hviezdoslavovom námestí je veľa miest, kam zavítať, nuž a táto reštaurácia je určite jednou z nich.

Rooftop by Regal

Ak ti luxusné omáčky, dymiace drinky a tropické ovocie nie sú po chuti a radšej sa zahryzneš do poriadneho kusu mäsa, hamburger je pre teba určite lepšou voľbou. Ak si chceš pochutiť na kvalitnej zverine a navyše si užiť Bratislavu pri jedle z výšky, tak to aby si si zapísal adresu Hurbanovo námestie číslo 6, kde sa nachádza Regal Rooftop. Práve tu si na krásnej strešnej terase môžeš vychutnať domáce hamburgery, remeselné pivá, chrumkavé hranolky a často aj skvelý hudobný program k tomu.

Hradná Hviezda

V Bratislave niet známejšej pamiatky, než je nad mestom týčiaci sa Bratislavský hrad. Štyri známe červené vežičky poznajú zblízka všetci turisti, avšak čo domáci? Ak si tam už roky nezablúdil, možno práve dnes je ten správny čas na prechádzku. Nuž a keď tam už budeš, nezabudni na to, že si tu môžeš dať aj dobré jedlo. To nájdeš napríklad v reštaurácii Hradná Hviezda, ktorá svoje špeciality ponúka v luxusnom prostredí a navyše s dokonalým výhľadom na okolie. Priprav sa na poctivú domácu kuchyňu v modernom šate.

Zdroj: startitup.sk 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.