Život citlivých ľudí dokáže byť krásny a veľakrát inšpiratívny, no väčšinou vôbec nie je jednoduchý. Veľa ľudí si myslí, že citliví ľudia sú “slabosi”. To však vonkoncom nie je pravda. Sú to silní ľudia, ktorí musia denne zvádzať (minimálne) týchto 5 bojov. Bojujú, no zväčša vyhrávajú. Pretože citlivosť nie je slabosť, je to dar, vďaka ktorému sa na svet dokážu pozerať úplne inými očami. 

#1 Nad všetkým priveľmi premýšľajú

Napriek tomu, že im bolo veľakrát ublížené, oni ubližovať nechcú. Druhým niekedy pomôžu len preto, pretože inak by dookola premýšľali nad tým, aké ťažkosti niekomu svojím “nie” spôsobili. Neustále premýšľajú nad tým, či bolo niečo inak, keby… Myšlienky tohto typu jednoducho citlivých ľudí nikdy neopúšťajú.

#2 Skrývanie smútku a bolesti

Zraniť citlivého človeka nie je ťažké. Napriek tomu, že môže byť silný, slová či činy druhých ľudí ho vedia zasiahnuť viac, než iných. Citliví, no zároveň silní ľudia však svoj smútok a bolesť väčšinou skrývajú. Bez ohľadu na to, čím si práve prechádzajú, na ich tvári väčšinou uvidíte úsmev. Ten ale veľakrát vystriedajú slzy hneď, ako zostanú sami.

unsplash.com

#3 Nemajú veľa priateľov (tých skutočných)

Okruh ich známych môže byť široký. Tí, s ktorými sa nepoznajú až tak dôverne si niekedy paradoxne môžu myslieť, že ide o chladných jedincov. Zdanie však klame. Tento obraz o nich druhí ľudia mávajú preto, že len málokedy sa niekomu skutočne otvoria. Priveľmi dobre totiž vedia, ako im druhí dokážu ublížiť…

#4 Druhí ľudia ich veľakrát iritujú

Citliví ľudia dokážu druhých skvele prečítať. Vo väčšine prípadov im nerobí problém rozoznať faloš, klamstvo či nekalé úmysly. Ak sa takíto ľudia hrajú na férových, no citlivý človek ich má prečítaných a vie, že ide len o pretvárku, dokáže ho to poriadne iritovať.

pexels.com

#5 Občas povedia niečo, čo ich neskôr poriadne mrzí

Byť citlivým, no zároveň dostatočne silným na to, aby ste udržali svoje emócie “na uzde”, je poriadne náročné a vyčerpávajúce. Práve to je dôvodom, prečo citliví ľudia môžu občas jednoducho vybuchnúť. Práve v týchto chvíľach dokážu povedať veci, ktoré ich neskôr poriadne mrzia.

zdroj.:themindsjournal

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.