Astrológovia zistili, že ľudia narodení v určitom znamení, a to hlavne v takom, ktoré má vyššiu tendenciu byť introvertom a chrániť sa, má problém aj s dôverou vo vzťahu. Koniec koncov dôverovať niekomu, znamená odhaliť sa pred ním a byť zraniteľným. Strach z ublíženia môže byť hnacou silou k nedostatku dôvery vo vzťahu s partnerom. Celý tento problém má svoje riešenie, ktoré nájdeš v komunikácii a porozumení toho, čo sa ti ten druhý snaží povedať.

Rak

Tak ako jeho zvierací vzor, má aj človek narodený v tomto znamení pevný pancier. A nie je to náhoda. Raci sú citliví ľudia, ktorí dobre vedia, že pre svojich milovaných sú schopní urobiť všetko. Najprv však musia začať dôverovať, až tak vedieť byť starostliví a empatickí. Ak sa necítia bezpečne, stiahnu sa do svojej ulity a zbytočne nevychádzajú.

Škorpión

Toto znamenie je veľmi flexibilné. Určitá vytrvalosť a tvrdohlavosť u ľudí v škorpiónovi dokáže vyvolať pochybnosti. A síce majú silnú intuíciu, vo vzťahu začnú dôverovať až po čase a aj to nie ľahko. Stačí malé pošmyknutie a sú znovu na začiatku. Sú veľmi podozrievaví a všetko si radšej dvakrát preveria. Spoliehajú sa na svoju intuíciu a občas jej slepo veria.

Vodnár

Človek narodený v tomto znamení nepotrebuje prílišnú pozornosť. Ak je na neho vyvíjaný tlak, necíti sa dobre a radšej utečie. Vodnár neverí ľuďom, ktorí potrebujú byť centrom pozornosti a neustále ju na seba pútať. Taktiež nemá rád ľudí, ktorí sú zlomyseľní a vypočítaví, pretože on sám by sa najradšej rozdal pre iných. Ak si chceš získať jeho dôveru, pokús sa mu ukázať, akým spôsob sa staráš a zaujímaš o ľudí ty.

Ryby

Ryby sú empatické znamenie, a preto keď cítia akúsi nepohodu alebo nedorozumenie vo vzťahu, stávajú sa úzkostnými a začínajú mať problém s dôverou. Pocity druhých, či už pozitívne alebo negatívne, veľakrát prenášajú na seba a neraz si ich nesprávne vysvetľujú. V tomto prípade pomôže asi len otvorená komunikácia o tom, čo každý z vás cíti, bez toho aby si to ryby museli domýšľať.

 

Zdroj: bustle.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.