Tipov na seriály a filmy nikdy nie je dosť. Prinášame ti 4 seriály, ktoré sa oplatí vidieť.

Varovanie: Závislosť a zamilovanosť, ktorá bude pretrvávať.

13 REASONS WHY

Clay Jensen objaví jedného dňa pred domom zvláštnu škatuľu s niekoľkými magnetofónovými páskami. Nahrala ich Hannah Bakerová – spolužiačka, do ktorej bol buchnutý. No Hannah pred dvoma týždňami spáchala samovraždu. Jej hlas na magnetofónových páskach mu prezradí, že existuje trinásť dôvodov, prečo sa rozhodla pre ten strašný čin. Clay je jeden z nich. A keď si ju vypočuje, zistí prečo. Clay strávi noc s Hanniným hlasom v ušiach, nasleduje jej slová po celom meste a postupne odkrýva najhlbšie tajomstvá a bolesť dospievajúceho dievčaťa.

View this post on Instagram

Is that a boy/girl thing or a Clay/Hannah thing?

A post shared by 13 Reasons Why (@13reasonswhy) on

BIG LITTLE LIES

Miniséria Malé Veľké Klamstvá si nás okamžite získala! Temná komediálna dráma je nabitá hviezdným obsadením ako Reese Winterspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley a Laura Dern. Príbeh sa odohráva v mestečk Monterey a začína sa podozrivou vraždou na charitatívnej akcii základnej školy. Avšak totožnosť obete aj páchateľa zostáva zatajená. Počas siedmych epizód sa dozvedáme rôzne tajomstvá medzi rodinami a to, že nie všetko vyzerá na prvý pohľad tak, ako sa zdá. Výbornú sériu „zhltneš“ na počkanie.

ORANGE IS NEW BLACK

Orange is new black je komediálno-dramatický seriál je založený na memoároch od Piper Kerman, s názvom „Orange Is the New Black: My Year in a Women’s Prison“, kde popisuje jej zážitky vo federálnej väznici. Seriál sa točí okolo Piper Chapmanovej, tridsiatničky žijúcej v New Yorku, ktorú odsúdia na 15 mesiacov do nápravno-výchovného ústavu v Litchfielde, čo je nízko-chránená federálna väznica pre ženy v štáte New York. Piper usvedčia vinnou za pašovanie kufríka plného peňazí z drogovej činnosti pre jej bývalú priateľku Alex Vause, ktorá je medzinárodnou pašeráčkou drog. Trestný čin sa stal 10 rokov pred začiatkom seriálu a za ten čas sa Piper presťahovala do New Yorku, kde má pokojný život, takže jej náhle odsúdenie rozvráti vzťahy s jej snúbencom, rodinou a priateľmi. Vo väzení sa Piper opäť stretne s Alex a tam sa to všetko začne komplikovať.

View this post on Instagram

Two weeks to go, yo. #OITNB

A post shared by Orange is the New Black (@oitnb) on

PRETTY LITTLE LIARS

Roztomilé mrchy je dramatický seriál, ktorý sa zaoberá životom štyroch dievčat – Arie, Spencer, Hanny a Emily – ich partia sa rozpadne po tom, čo piata z nich, Alison, záhadne zmizne. Jeden rok po tomto incidente dievčatám začnú chodiť výhražné správy od niekoho, kto sa podpisuje „A“ a vyhráža sa im, že všetky ich tajomstvá prezradí, vrátane jedného veľkého, ktoré pozná len Alison. Má to ale jeden háčik – polícia práve našla jej mŕtve telo. Dej je zasadený do fiktívneho mestečka Rosewood v Pennsylvánii.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.