Byť introvertom v dnešnom svete vôbec nie je jednoduché. Neustály tlak zo strany spoločnosti a mladých, ktorí sa chcú neustále baviť životom je niekedy neznesiteľný. To, že niekedy jednoducho nemáš chuť byť s niekym si nevyčítaj. Nikto nie je iba čistý introvert a extrovert. Avšak ak je v tebe viac vlastností introverta, nevyčítaj si to. Byť introvertom je skvelé.

Avšak aj ty sa častokrát sa stretávaš s ľuďmi, ktorí sa ťa pýtajú hlúpe otázky alebo majú hlúpe pripomienky?

1. Ty musíš mať veľmi nudný život

„Ty nechodíš každý týždeň na párty a neopíjať sa do bezvedomia? To akoby si ani nežila!“ Často krát sa stretnete s ľuďmi, ktorí jediný zmysel života vidia v párty, v opíjaní sa a v neustálom menení partnerov. Som názoru, aby každý žil tak, ako uzná za vhodné. Avšak ak Vám niekto chce poradiť, ako žiť a mať „lepší život“, tak ho z toho svojho života dajte preč. To, že nepiješ každý týždeň a že dávaš prednosť pár ľuďom pri dobrom vínku, pive či kofole, ešte neznamená, že žiješ nudný život. Je jedno, či stráviš piatkový večer pri filme, pri pár ľuďoch alebo si pôjdeš len tak zašportovať. Je to tvoj život. A určite nie je nudný.

2. Ty si asi často depresívna však? Ale veď je toľko skvelých vecí, pre ktoré sa oplatí žiť

No nevytočí ťa, keď si niekto myslí, že si depresívna? Ak často čítaš knihy, sleduješ filmy a chodíš do divadla, si človek z inej planéty, ktorý sa potrebuje od základov zmeniť. Žiješ zle, žiješ depresívne. Nemusíš dúfam písať, že to myslím ironicky.

wallpaperswide.com

3. Ty asi nie si zadaná však? 

To, že nechodíš neustále von ešte neznamená, že nie si zadaná. Myslím si, že dnešní muži milujú ženy introvertky, ktoré nežijú len neustálymi párty životmi a možno o to sú aj spokojnejší, keď sa nemusia báť, kde je ich drahá polovička a či zrovna niekde nepodvádza. Je jedno, či si zadaná alebo nie.

4. Ty si riadny asociál

„Určite nemáš žiadnych priateľov.“ alebo „Ty nenávidíš ľudí, však?“ Ach, byť introvertom je niekedy naozaj ťažké a nie každý to chápe. To, že nemáš stovky priateľov neznamená, že si nezaujímavý asociál. Introvert skúma veci hlbšie, všetko čo robí, musí mať zmysel a aj ľudia v jeho živote musia byť pre ňho prínosom alebo jednoducho ich musí mať skutočne rád. Introvert nenávidí falošné priateľstva a radšej chce mať pár priateľov, no zato skutočných.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.