Vplyv premenlivého počasia sa prejavuje nielen na tvojej pleti, ale aj na tvojich krásnych vlasoch. Sú veľmi poškodené a nevyzerajú tak zdravo a plné života, ako kedysi. Sú suché, stratili lesk a už vôbec nevyzerajú lákavo. S týmito spôsobmi to však za pár dní už bude minulosťou.

Keď sú suché

Ak nepoužívaš kondicionér, alebo si na vlasy dávaš šampón, ktorý ich až príliš vysušuje, vďaka tomu tvoja hriva pripomína kopu sena. Preto by si mala používať produkty, ktoré tvoje vlasy čo najviac zvlhčia. Svetoví kaderníci sa zhodujú v jednom, aby ženy so suchými vlasmi používali 100 % prírodný kokosový olej, krémové šampóny alebo produkty obsahujúce bambucké maslo. „Vďaka týmto produktom budú tvoje vlasy jemnejšie, sviežejšie a hydratované.“ 

Zauzlené vlasy

Tomuto problému si sa určite nevyhla, takmer ako žiadna iná. Tvoje vlasy vyzerajú ako jedno obrovské, zamotané klbko a nedokážeš ich rozpliesť. Ak sa toho chceš zbaviť, začni používať výživné masky, ktoré sú presne na to určené. Osvedčeným produktom je napríklad kondicionér od značky Aussie  – 3 Minute Miracle Reconstructor Deep Treatment. Ako ti už názov napovedá, na účinnosť tohto zázraku stačia tri minúty, potom ti stačí kondicionér opláchnuť teplou vodou. Maska tvoju korunu krásy vyživí, vďaka čomu budú jemné a zdravo vyzerajúce.

Nepoddajné kučery

Každá z nás mávame občas dni, kedy naše vlasy vyzerajú, akoby nám na hlave vybuchla bomba. Sú nielen zauzlené, ale pripomínajú hrivu leva a sú suché. Najlepším riešením bude, ak sa vyhneš používaniu fénu, nebudeš si ich zapletať alebo zväzovať do copu. Nepoužívaj ani suchý šampón alebo farebné vlasové kriedy, ktoré tvoje pramene ešte viac vysušia.

Nedostatok výživy

Ďalším špičkovým tipom, ktorý je užitočný pre tie, ktoré si rady doprajú masku alebo hĺbkovú výživu vlasov, je to, ak si vlasy necháš niekoľko minút zakrútené v uteráku. Tak sa ti výživa oveľa lepšie vstrebe do vlasov a budú vyzerať zdravšie a lesklejšie. Maska tak bude mať dvakrát účinnejší efekt a ty budeš mať nádherné, jemné vlasy.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.