Určite existujú niektoré veci, ktoré nemusíš dodržiavať striktne, aby ti to prinieslo výsledky. Tieto štyri pravidlá však musíš dodržiavať, ako by od toho závisel tvoj život. Ak ich totiž nezmeníš a nepôjdeš striktne, nikdy nedosiahneš vysnívané telo.

1. Raňajky

Preskočiť raňajky je obrovská chyba. Poriadne jedlo na ráno naštartuje tvoj metabolizmus, čo ti pomôže zhodiť pár kíl. Zahoď však všetky cereálie a podobné nezmysly, raňajky si vyžadujú bielkoviny a zdravé tuky – nie náhodou sú obľúbenou kombináciou vajíčka so slaninou.

2. Jesť zdravo je síce pekné, no aj to má svoje limity

Oriešky, arašidové maslo, avokádo, sladké zemiaky, pomarančová šťava, hnedá ryža – áno, to všetko sú výživné potraviny, no neznamená to, že nemajú kalórie. Aj pri zdravej strave si daj pozor na objemy, ktoré nakladáš na tanier.

stocksy.com

3. Kalórie neoklameš

Nie je všetko o počítaní kalórií, no matematika je jednoduchá – ak chceš zhodiť pol kila za týždeň, potrebuješ denne spáliť 500 kalórií. Znamená to, že ak ráno zabehneš 3 kilometre, spáliš asi 300 kalórií a potrebuješ ešte pri strave useknúť ďalších 200. To, že si zabeháš neznamená, že môžeš automaticky jesť koláče.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

4. Ak schudneš, nesmieš sa vrátiť na staré chodníčky

Po obede si si pravidelne dopriala plechovku Coly. Potom si sa rozhodla pre zmenu a nahradila Colu vodou. Dnes máš fajn telo, no späť sa jednoducho vrátiť nesmieš. Chudnutie je o permanentných zmenách, nie je to niečo, čo robíš, kým nedosiahneš svoj cieľ. To by si sa totiž veľmi rýchlo dostala tam, kde si začala.

Komentáre