Chudnutie

Ešte stále je tu čas, kedy sa mnoho žien púšťa do diét s vidinou rýchleho úbytku váhy. Všetky poznajú tie zaužívané pravidlá, ktoré „treba“ dodržiavať, aby sa im to podarilo. Avšak, existuje tu mnoho mýtov, ktorým všetci stále slepo veríme, aj keď nemajú zmysel. Pozri sa, ktoré štyri patria k tým najhorším a tvoje chudnutie nezaručia.

4 veci, ktoré spomaľujú chudnutie

S diétou to pôjde ľahšie

Ak sa niekto rozhodne chudnúť, prvým krokom zväčša býva začatie nejakej diéty. Ľudia si myslia, že vďaka tomu schudnú rýchlo a zdravo. Opak však býva pravdou. Telo si diétou a veľkým obmedzovaním iba trápiš, a po určitom čase, keď s ňou skončíš, môže sa veľmi rýchlo dostaviť jo-jo efekt a tvoje chudnutie bolo zbytočné.

Zdravšie a efektívnejšie je nastoliť si vyváženú stravu, ktorej sa môžeš držať dlhodobo a nie len určité obdobie. Navyše, ak hladuješ, neznamená to, že chudneš. Telo si vytvorí zásoby tuku a teda aj energie zo všetkého, čo dostane, aby sa chránilo pred hladom.

Z tukov sa iba priberá

Áno, všeobecne to pravda je, keďže tuky majú vyššiu kalorickú hodnotu. No tu platí, že treba jesť všetko s mierou. Ak máš vyváženú stravu, tuky ti vôbec neublížia, práve naopak, získaš z nich energiu, a taktiež dodávajú nášmu telu v tukoch rozpustné vitamíny A, D, E, K.

Problémom je práve veľké množstvo nezdravých jedál, ktoré tuky obsahujú. Zdraviu prospešné sú viac rastlinné ako živočíšne tuky.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness