Filmy o láske, ktorej stojí v ceste množstvo prekážok, patria medzi najobľúbenejšie.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Vo vlastných životoch ju nechceme, no pozeráme sa na ňu viac než radi. Hovoríme o zakázanej láske v romantických filmoch, v ktorých hlavným postavám na ceste ku šťastiu neustále hádže niekto polená pod nohy. Rodina, vekový rozdiel, sociálny status – to je len niekoľko prekážok, ktoré musia páriky vo filmoch prekonať. Poznáte tie najznámejšie?

Zamilovaný Shakespeare

youtube.com

youtube.com

Oscarový romantický film s Gwyneth Paltrow a Josephom Fiennesom je voľnou adaptáciou hry Rómeo a Júlia. Rolu Rómea však v tomto prípade preberá sám autor, William Shakespeare (Fiennes), ktorý sa zamiluje do šľachtičnej Violy de Lesseps (Paltrow). Prekážkou je v tomto prípade spoločenský rozdiel oboch zaľúbencov, ktorým napriek „zvoleniu“ samotnej kráľovnej, nie je spoločné šťastie dopriate. Hviezdne obsadenie dopĺňajú Ben Affleck, Colin Firth, Geoffrey Rush či Judi Dench ako kráľovná Alžbeta I.

Film Zamilovaný Shakespeare získal v roku 1998 sedem Oscarov.

Skrotená hora

los40.com

los40.com

Kontroverzná snímka Skrotená hora režiséra Anga Leeho zbúrala jeden z najväčších amerických stereotypov. Dvaja kovboji, Ennis (Heath Ledger) a Jack (Jake Gyllenhaal), sa do seba zamilujú v tom najnevhodnejšom čase, v šesťdesiatych rokoch 20. storočia. Príbeh lásky na pozadí konzervatívnej spoločnosti je označovaný ako jeden z najlepších filmov minulého desaťročia.

Režisér Ang Lee za Skrotenú horu získal Oscara za Najlepšiu réžiu.

Lolita

thenewbev.com

thenewbev.com

Kultový román ruského spisovateľa Vladimíra Nabokova radia kritici medzi najdôležitejšie kusy literatúry 20. storočia. Pre strieborné plátna bol spracovaný dvakrát. V roku 1962 sa o adaptáciu postaral Stanley Kubrick, no mnohí z vás si iste spomínajú najmä na film režiséra Adriana Lynea z roku 1997. V ňom štyridsiatnika Humberta Humberta v podaní Jeremyho Ironsa opantá len dvanásťročná Dolores „Lolita“ Haze, kvôli ktorej je ochotný spraviť čokoľvek.

Lolita vyvolala vo viacerých krajinách kontroverzné reakcie. Austrálskej premiéry sa film dočkal až po dvoch rokoch.

Hriešny tanec

fanaru.com

fanaru.com

Tisíckrát reprízovaný tanečný film sa odohráva v rovnakom čase ako Skrotená hora, no rieši úplne iný problém. Do letoviska horského hotela prichádza na prázdninový pobyt 17-ročná Baby s rodinou. V hoteli sa však tancuje úplne iný tanec než na aký je Baby ako dievča zo „slušnej rodiny“ zvyknutá – tzv. dirty dancing (hriešny tanec). Keď sa Baby zoznámi s tanečným inštruktorom Johnnym (Patrick Swayze), prežije nielen svoju prvú lásku, ale aj premenu zo škaredého káčatka na sebavedomú mladú ženu.

Patrick Swayze a Jennifer Grey sa v skutočnosti na natáčaní neznášali.

4 dlhybanner