Čo tak si dať záväzok nie len do nového roka ale aj do života? Napríklad tak o tom aby sme budovali naozaj kvalitné a dlhotrvajúce vzťahy, namiesto tých po ktorých ostávame zlomené. Alebo taký, podľa ktorého si budeme vyberať mužov, ktorých si zaslúžime namiesto tých, ktorí si nás vôbec nevážia?

Naozaj kvalitný vzťah nie je možné vybudovať na počkanie. Potrebuje základné piliere, na ktorých môžete stavať. Potrebuje svoj čas na to, aby vyzrel. Potrebuje lásku na to, aby bol naplnený a toleranciu na to, aby zotrval. Dnes som sa ti rozhodla priniesť 4 body, ktoré ťa dovedú ku vzťahu, ktorý by mal vydržať nejednu búrku.

Easy way to wear #whiteTshirt @lisa.olssons #womanslook

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

  1. Trpezlivosť a pokora. Pokora je o tom, že sem tam dokážeš skloniť hlavu a priznať svoju chybu. Trpezlivosť je o tom, že dokážeš počkať, kým si tvoj partner isté veci uvedomí. Buď trpezlivá vo chvíli keď v tebe kypia emócie a máš sto chutí mu vykričať hriechy z pred 10 rokov. Buď trpezlivá a doprajte si čas dostať sa tam kam máte. Nechci všetko hneď a nevyžaduj od neho veci, ktoré ti zatiaľ nevie alebo nemôže dať.
  2. Hovor, no rovnako dobre aj počúvaj. Musíš vedieť prijímať, rovnako ako aj dávať. Podobne je to aj so vzájomnou komunikáciou. Zatiaľ čo jeden hovorí, druhý musí počúvať. Vo vzťahu kde nie je strach vyjadrovať svoje názory, myšlienky a pocity, nikdy nenastane problém v komunikácii. A tam kde je spoločná reč sa dá všetko vyriešiť. 
  3. Vzájomný rešpekt. Spolu s ním prichádza na rad množstvo iných vecí. Už od začiatku by ste si navzájom mali prejavovať rešpekt. A to natoľko aby ste k sebe boli skutočne úprimní. Ak si vyberieš, že budeš svoj život zdieľať práve s ním, musíš ho najprv rešpektovať. Rešpektuj to kým je, príjmi to kým bol, a pomôž mu s tým kým sa stane.
  4. Musíte sa navzájom podržať. V žiadnom vzťahu neexistujú len tie pozitívne dni. Raz si hore raz si dole. Niekedy je to 50/50. Niekedy musíš ty vynaložiť 80% úsilia zatiaľ čo on len 20%. Samozrejme inokedy je to naopak. Vo všetkom musí byť rovnováha. Človek, ktorého miluješ potrebuje tvoju podporu. Potrebuje vedieť, že ti na ňom záleží. Tým, že sa povzbudzujete si zároveň dokazujete koľko pre seba znamenáte.
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.