Dnes sa čoraz viac žien prestáva hanbiť za to, že nenosia podprsenku. Veď reálne ani o nič nejde. Iba o to, aby nosili na sebe to, čo chcú, a aby sa cítili pohodlne. Okrem pocitu pohodlia má jej nenosenie viac výhod. Tieto 4 rozhodne stoja za premyslenie.

Pohodlnosť nadovšetko

Asi každá žena pozná ten skvelý pocit, keď si po celom dni dá večer dole podprsenku. Je to ako pocit slobody nášho tela. Predstav si, že by si sa takto pohodlne mohla cítiť celý deň!

Uvoľnene, bez toho, aby ťa niečo tlačilo, posúvalo sa pod tričkom, či nechávalo na tele odtlačky. Keď sa zbavíš hanblivosti, môžeš si to užívať každý deň.

Žiaden pot ani vyrážky

V lete sa potíme na celom tele, a ani oblasť pod prsiami nie je výnimkou. V takom prípade môže mať podprsenka  ešte horšie následky – iba vtiahne nepríjemnú vlhkosť do pokožky. Bez podprsenky necháš svoju pokožku dýchať a pomôžeš jej pot jednoducho vypariť, čo ti poskytne sviežejší pocit.

Okrem toho, ak sa pod podprsenkou nahromadí pot a nečistoty, riskuješ rozvoj infekcie alebo akné. A to obzvlášť v lete, keď sa potíme viac ako obvykle.

Naše prednosti nadobudnú svoj prirodzený vzhľad

Aj keď nosíme podprsenky na ich podporu, z dlhodobého hľadiska nehrajú tak užitočnú úlohu. V skutočnosti spôsobujú priehyb hrudníka. Ženské prednosti by nemali byť zdravotne, psychologicky alebo anatomicky utláčané, takže odstránenie podprsenky bude prínosom nie len pre zdravie, ale aj ich krásu.

Navyše, bez toho, že by im bola poskytnutá umelá podpora, si môžu rozvíjať svoje vlastné svalové tkanivo. To znamená, že nebudú potrebovať inú podporu ako svoju vlastnú a gravitácia pre ne nebude taký problém.

Ušetríš peniaze

Nájsť podprsenku, ktorá je pre teba pohodlná, dobe sedí a aj vyzerá je občas zdĺhavý proces. Ak ju nepotrebuješ, nemáš s tým žiadne starosti. Nehovoriac o tom, že dobrá podprsenka aj niečo stojí.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.