Spánok je dôležitá súčasť nášho života, pretože ovplyvňuje náš deň. Je zaujímavé, že človek prespí až tretinu svojho života. Primárnym cieľom spánku je regenerácia organizmu. Od toho ako sa vyspíš, či dobre alebo zle, sa bude odvíjať všetko ostatné. Všímaš si, že ak si nevyspatá, si mrzutá? Naopak, keď sa vyspíš dobre a kvalitne, máš hneď lepší deň.

Tu sú 4 dôležité kroky, ktoré by mali byť samozrejmosťou predtým, než pôjdeš spať. 

  1. Zjesť niečo chutné, no nie moc ťažké – keď si hladná a ideš do postele, môže sa stať, že budeš mať problémy zaspať. Večera, ktorá je chutná, zdravá a tvojmu telu dodá potrebné živiny, je ideálne riešenie. Nie je dobré jesť tesne pred spaním a ani jesť ťažké veci. Môžeš vyskúšať zapekanú cuketu s kuracím mäsom a syrom, zeleninové šaláty na veľa spôsobov alebo aj toasty so syrom, šunkou a k tomu dresing alebo krémovú tekvicovú polievku.
    zdroj: Photo by Eiliv-Sonas Aceron on Unsplash.com
  2. Odmaľovať sa – my ženy často ideme spať s tým, že máme na sebe make-up alebo špirálu. No pre tvoju pleť je vhodnejšie, ak sa odmaľuješ, vyčistíš si ju a cez noc jej dopraješ oddych. Vhodne zvolená kozmetika na čistenie pleti ti zaručí krajšiu a sviežejšiu pleť hneď po zobudení.
  3. Vypnúť mobil alebo notebook – pre kvalitný spánok by si nemala do ruky zobrať mobil (notebook) minimálne 30 až 60 minút pred spaním. Ak si na to zvyknutá, postupne si odvykaj, pretože v budúcnosti môžeš mať problém. Svetlo, ktoré žiari z týchto zaradení neprospieva tvojmu telu a ani tvoj mozog si neodpočinie tak, akoby mal.
  4. Vziať do ruky knihu, ktorá ťa baví – a prečítať si ju. Namiesto vyššie spomenutého mobilu je to skvelý nápad. Často sa vyhovárame, že nečítame preto, pretože nemáme čas. Prosím ťa, tak si ten čas urob pred spaním a uvidíš, udejú sa zázraky. Rozšíriš si slovnú zásobu, tvoja fantázia bude pracovať na plné obrátky a zaspávať sa ti bude omnoho lepšie.
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.