Muž a žena sedia na lúke
Unsplash/Jonathan Borba

Keď sa povie najkrajší vzťah, každá žena si pod tým predstaví niečo iné. Pochopiteľne, každá má od vzťahu iné očakávanie a tešia ju v ňom iné veci. No je tu zopár takých, ktoré môžeme označiť za všeobecné znaky, vďaka ktorým vieš, že si vo výnimočnom a láskyplnom zväzku

1. Na partnerovi by si nič nemenila

Nikto nie je dokonalý, a i on má svoje dobré i zlé vlastnosti, zvyky, ktoré na ňom miluješ, ale aj nenávidíš. No aj napriek tomu by si ho nechcela zmeniť. To, aký je, ho robí jedinečným. Berieš ho so všetkými „plusmi“ i „mínusmi“, lebo ak by ich nemal, nakoniec by ti chýbali.

Ak ťa aj on berie takú, aká si, a nesnaží sa ťa zmeniť, môžeš byť iba rada.

2. Veríte si navzájom

Dôvera je základom každého fungujúceho a šťastného vzťahu. Ak ju medzi sebou máte, váž si ju, je dobrým znakom, že k sebe cítite silné puto. Vďaka nej sa nebojíte prezradiť si navzájom svoje tajomstvá, sny, obavy, … pretože viete, že ten druhý si ich nechá pre seba a nebudete sa navzájom odsudzovať.

Môžeš mu otvorene povedať čo si myslíš bez toho, aby si sa bála jeho reakcie, keďže sa pred sebou na nič nehráte. Navyše, ani nezmyselné žiarlivostné scény k vášmu vzťahu nepatria, pretože si veríte.

3. Rešpektujete sa ako osobnosti

Ak tento bod chýba, nemôže ísť o šťastnú lásku. Vo vzťahu musíte jeden druhého rešpektovať – ako osobu, ktorá má vlastné zmýšľanie, plány, pohľad na svet, … Jeden nad druhého sa nevyvyšovať, nepresadzovať iba svoje, nehrať sa na niečo viac.

Ste dvaja rovnocenní partneri, ktorí berú na vedomie potreby toho druhého a rešpektujú odlišné názory. Napriek tomu viete nájsť kompromisy a balans medzi osobnou slobodou. Toto je pre mnohých ten najkrajší vzťah.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating