Usmievavá žena
Unsplash/Victoria Volkova

Niekto má prirodzený šarm v sebe, iný musí na tom, aby sa stal v spoločnosti obľúbeným, popracovať. Nemusíš stáť pred zrkadlom alebo pozerať videonávody na to, ako získať sympatie ľudí. Stačí, ak si budeš pamätať na tieto 3 psychologické triky.

Prekvap maličkosťou

Je jedno či ide o kamarátov, kolegov či cudzích ľudí v spoločnosti. Každému sa „zalíškaš“, ak mu ukážeš, že si si všimla nejakú maličkosť, ktorá je pre neho dôležitá. Má nový kolega narodeniny? Čokoládou mu ukážeš, že ho v kolektíve vítaš. Má spolužiačka pred sebou veľa učenia? Prines jej obľúbenú kávu.

A nejde len o „dary“. Ešte viac človeka poteší, keď človek pozorne počúva a zapamätá si nejaké detaily. Tie môžeš potom použiť na vylepšenie svojej aury. Keď dáš v rozhovore najavo, že si pamätáš drobnosti, človeka to milo prekvapí.

Originálny kompliment je za 100 bodov

Otrepané komplimenty nikoho neohúria. V skutočnosti vie potešiť oveľa viac taký, na ktorom človek vynaložil snahu. Pre pochopenie: ak má tvoja známa perfektný vkus pre módu, zrejme z každej strany počúva komplimenty na svoje outfity. Všimni si preto niečo, čo jej ľudia nechvália každý deň. Napríklad, ako skvele jej to ide s novým projektom, na ktorom pracuje.

Vždy vieš nájsť niečo, čo človeka poteší a ostatní tomu neprikladajú dôležitosť. Taký kompliment si zapamätá oveľa viac a radšej.

Prvý dojem nepodceňuj

Ak chceš zapôsobiť na niekoho nového, ver, že prvý dojem je ten najdôležitejší. Opraviť si reputáciu nie je také ľahké. Prvé sekundy po zoznámení sú najdôležitejšie. Usmievaš sa? Zapájaš sa do konverzácie? Čo o tebe prezrádza reč tela?

O tom, na čo si pri prvom dojme musíš dať pozor, sme písali aj v nedávnom článku.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife