Rodičia boli niekedy v našom detstve naozaj svojskí. A my sme presne vedeli, koľko si môžme dovoliť, alebo kedy sme už prešli tú pomyselnú hranicu. O to viac, ak sme boli vychovávaní prísnymi rodičmi.

Detstvo mohlo byť niekedy naozaj ťažké. Najmä v prípadoch, ak sa všetci vaši priatelia išli zabávať, no vy ste museli sedieť doma. Alebo ak ste zmeškali prespávačku roka len kvôli tomu, že vaši rodičia vám nedovolili ísť. Samozrejme, že ste svojich rodičov mali veľmi radi, no niekedy ste si priali, aby vás kontrolovali o čosi menej. Toto je teda 21 vecí, ktoré pochopia najmä tí, ktorí boli vychovávaní prísnymi rodičmi.

1. Vždy ste boli tým prvým človekom, ktorý musel odísť, keď ste šli s kamarátmi von.

2. Na požiadanie o to, aby ste mohli spať u kamaráta bolo potrebných 37 hodín psychickej prípravy, podrobnú správu o každom členovi rodiny vašeho kamaráta a takmer zmluvu o tom, že nebudete piť alkohol a o desiatej budete v posteli.

3. Kedykoľvek, keď si vaši priatelia naplánovali program na neskoršie večer, vy ste už vedeli, že sa nebudete môcť zúčastniť, pretože to doslova trvalo 2-3 dni, kým ste svojich rodičov spracovali.

 

4.  Nacvičovali ste si pred zrkadlom, ako si budete pýtať od svojich rodičov dovolenie a dopredu ste vymýšľali odpovede na otázky, na ktoré by sa mohli opýtať.

5. Taktiež ste museli počkať, až mali vaši rodičia dobrú náladu, aby ste ich mohli o niečo poprosiť.

6. Niekedy ste vystrúhali výraz smutného šteňaťa, aby ste si získali sympatie.

7. Vedeli ste, že ak raz povedali vaši rodičia nie, tak už tu nebolo nič iné, čo by ich dokázalo presvedčiť o opaku.

8. Veľakrát ste si museli vybrať medzi tým, či pôjdete von v piatok alebo v sobotu, pretože v obidva dni naraz ste jednoducho nemohli.

9. Dokonale rozumiete tomu hroznému pocitu, keď vaši priatelia zmenili plány aspoň na desaťkrát a vy ste to vždy s napätím museli vysvetľovať rodičom.

 

10. Neustále ste si vymýšľali a klamali ste. O všetkom. A stále to niekedy robíte.

11. Niekedy ste mali pocit, že sa s vašimi rodičmi nemôžte porozprávať o vážnych a intímnych témach.

12. Rozhovory pri rodinnej večeri sa vždy točili okolo vašich známok a predmetov v škole. Nikdy to nebolo o vašom spoločenskom alebo milostnom živote. Aj tak, pokiaľ sa rodičia pýtali, nikdy ste s nikým nechodili.

13. Dodnes sa nemôžte obliecť bez toho, aby ste nepremýšľali o tom, čo si vaši rodičia myslia o vašom výzore. Základná a stredná škola bola niekedy vojna o to, či je vaša sukňa dostatočne dlhá alebo či vaša košeľa nie je príliš pokrčená.

14. Ak ste čo i len premýšľali o nejakom tetovaní, piercingu alebo výraznej farbe vlasov, už dopredu ste vedeli, že je to vopred prehratý súboj.

 

15. Vždy ste radšej prepli stanicu, len aby vaši rodičia nevideli, čo vlastne pozeráte.

16. Vaši rodičia sa vždy angažovali do funkcií v školskom alebo v triednom výbore.

17. Často ste dostávali prednášku o vašom správaní a vetu: „Správaj sa slušne, nechcem, aby si ostatní mysleli, že si nevychovaný“, poznáte až príliš dobre.

18. Rozmýšľali ste o vzbure, ktorá by zahŕňala nejaký spontánny nápad.

19. Vždy ste žiarlili, keď mali vaši kamaráti prespávačku, a vy ste nemohli prísť.

20. Všetky vtipy ste svojim rodičom hovorili pomaly a opatrne, pretože ste nechceli dostať domáce väzenie len za nejaké nevhodné slovko.

21. Mobil ste mali vždy radšej zapnutý na plnej hlasitosti, pretože ste si nechceli ani len predstaviť, čo by sa stalo, ak by ste mali zmeškaný hovor.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.