Poznáš to – sarkazmus nie je zmysel pre humor, sarkazmus je životný štýl.

Sarkazmus sa stal v poslednom období akýmsi trendom. Niekto sa oň snaží, len aby bol „in“, no niekto ho má skutočne v krvi. Ak patrí tvoja priateľka do tej druhej skupiny, v žiadnom prípade nejde podľa portálu thinkinghumanity o obyčajné dievča. Ide o osobnosť. A ty s ňou zažiješ naozaj nevídané veci. Jedine pri nej sa dozvieš týchto 20 vecí.

#1 Uraziť ju je takmer nemožné

Jednou z najlepších vlastností sarkastického dievčaťa je to, že slová neberie až tak vážne. Na všetko sa dokáže pozrieť s nadhľadom, ktorý je dnes skôr raritou.

#2 Vie, ako sa zabávať

Fakt, že toto dievča má naozaj jedinečný zmysel pre humor je zárukou, že s ňou zažijete množstvo zábavy. Nudiť sa s ňou určite nikdy nebudete.

#3 Náklonnosť prejavuje jedinečným spôsobom

Sarkastické dievča vám nepovie „Milujem Ťa“ po prvom rande. Budete si musieť počkať, kým si tým bude skutočne istá. Jej prejavy lásky však môžu byť niekedy „špecifické“ – ak vám povie, že ste idiot, pokojne tým môže myslieť, že ste ten najlepší muž, akého kedy stretla.

#4 Rada si z vás vystrelí

Neberte to v zlom. Ona to myslí naozaj dobre. Neznamená to, že by vás chcela rozrušiť alebo nahnevať. Je to len jej spôsob, ktorým vyjadruje svoje myšlienky a pocity. Ak by o vás nestála, nevynakladala by na tieto žartíky svoju energiu.

 

#5 Je naozaj úprimná

Úprimnosť je vlastnosť, ktorú dnes len tak ľahko nenájdete. Sarkastické dievča ju však má. Niektorí ľudia si mýlia jej sarkazmus s drzosťou, no mýlia sa. Ona vám len do očí vždy povie, čo si skutočne myslí. Úprimnosť si váži viac, než čokoľvek iné.

#6 Povahu si váži viac, než vzhľad

V žiadnom prípade nemáte dočinenia s jedným z tých plytkých dievčat, pre ktoré je vzhľad všetko. Sarkastické dievča je inteligentné a omnoho väčšmi si viac váži povahu človeka, než jeho vzhľad.

#7 Sarkazmus je jej spôsobom obrany

To, že je sarkastická neznamená, že je nedotknuteľná. Aj ona má svoje slabosti. Ak na ne niekto zaútočí, okamžite ho dokáže odbiť svojím sarkazmom. Na to, aby vám svoje slabé stránky odhalila, si budete musieť počkať. Spraví to totiž až vtedy, keď vám bude na 100% dôverovať.

#8 Môže byť naozaj hanblivá

Jej sarkazmus vôbec nie je dôvodom, pre ktorý by ste si mali myslieť, že toto dievča nemôže byť plaché. Pred vašimi priateľmi či rodičmi môže byť spočiatku pokojne hanblivá. Je to však úplne prirodzené.

#9 Neflirtuje tak, ako ostatné dievčatá

Sarkastické dievča po vás zvodné pohľady hádzať určite nebude. Buď si z vás spraví objekt svojich vtipov, alebo vás bude úplne ignorovať. Áno, možno to je trochu netradičný spôsob, ale uznajte – je to hravé a milé!

#10 Je spontánna

Miluje každý jeden moment svojho života. Rozhoduje sa rýchlo, no svoje rozhodnutia nikdy neľutuje. Žije jednoducho tu a teraz. A to je pravdepodobne jeden z dôvodov, pre ktorý ju milujete.

 

#11 Niekedy si praje, aby predtým, ako prehovorí, viac rozmýšľala

Ale naozaj len niekedy. Ale teraz vážne. V živote každého z nás existujú veci, pri ktorých ľutujeme, že sme ich vyslovili. Aj sarkastické dievča si uvedomuje, že niekedy svojimi slovami niekoho zraní, aj keď to tak vôbec nemyslela. Je to však neoddeliteľná súčasť jej povahy, s ktorou sa jednoducho musela naučiť žiť.

#12 Občas povie niečo, čo myslí skutočne vážne, no vy jej neuveríte a budete si myslieť, že opäť len žartuje

A ona sa preto bude cítiť naozaj nepríjemne. Viac slov nie je potrebných.

#13 Je ľahko zraniteľná, no neprizná si to

Plakať ju uvidíte naozaj zriedkakedy. Svoje slzy rada ukrýva, pretože nerada priznáva, že je zraniteľná. Časom sa však naučíte, kedy ju niečo skutočne zranilo a to bude moment, kedy si ju skutočne získate.

#14 Je hrdá

Niekedy je táto vlastnosť výborná, no budú dni, kedy vás bude skutočne štvať. Sarkastické dievča si totiž niekedy chybu nepripustí ani vtedy, keď vie, že sa jej skutočne dopustilo. Možno s vami preto úplne prestane hovoriť, no v skutočnosti sa nehnevá na vás – hnevá sa na seba, len vám to nepovie.

#15 Málokedy spraví prvý krok

To, že vás má rada/miluje vás/zaujíma sa o vás/chce sa ospravedlniť vám málokedy povie narovinu. Skôr bude dúfať, že si to všimnete aj sami.

 

#16 Vidí vám do duše

Sarkazmus je jednoducho nejakým spôsobom spätý so schopnosťou „čítať“ myseľ druhých ľudí. Ak vám na nejakú z vašich vymyslených výhovoriek odpovie s dávkou sarkazmu, pravdepodobne vás má prečítaných a už vám neverí. Takže radšej si dávajte pozor a buďte k nej vždy úprimní.

#17 Spoločnosti ľudí sa možno nebráni, no ani ju nevyhľadáva

Je samostatná, sebestačná a na spoznávanie nových ľudí pravdepodobne má svoj názor, ktorý nemusí byť vždy pozitívny. V spoločnosti môže byť milá a priateľská, no rada trávi čas aj osamote.

#18 Má rada rozhovory s inteligentnými ľuďmi

Má rada podnetné rozhovory, ktoré jej niečo dajú. To sú tie výnimočné situácie, kedy si dokonca dokáže odpustiť aj svoje sarkastické poznámky.

#19 Môže vás prinútiť smiať sa, no vzápätí vás urazí

Ale na to ste si už zvykli a považujete to za jej neoddeliteľnú súčasť, bez ktorej by to už jednoducho nebola ona.

#20 Nemá veľa priateľov

Vlastne vo všetkom v živote uprednostňuje kvalitu pred kvantitou. Nepotrebuje mať na Facebooku 1000 priateľov, postačí jej zopár skutočných. A hlavne – priateľov si sama dôkladne vyberá. Preto, ak medzi nich patríte, vážte si to!

zdroj: thinkinghumanity

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.