Unsplash/Daniil Lebedev

Nie nadarmo sa hovorí, že život po 20-ke sa mení. Niekto by povedal, že k horšiemu. My sme však skôr za to, že k lepšiemu.

Niektoré veci by si už potom riešiť rozhodne nemala.

 1. Koľko máš priateľov. Nezáleží na tom, aká si populárna a koľko máš priateľov. Kvantita sa nerovná kvalita. Stav na priateľstvá, ktoré vydržia.
 2. Že si občas tretie koleso. No a čo? Zabaviť sa dokážeš aj v spoločnosti párov a to bez kňučania o tom, ako ti niekto chýba.
 3. Že si ešte nenašla svoju „spriaznenú dušu“. Ak chceš v skutočnosti niekoho spoznať, zober sa a choď medzi ľudí. Určite je tam vyššia pravdepodobnosť, ako keby si doma plakala do vankúša, že všetky tvoje kamarátky sú zadané.
 4. Koľko máš lajkov na Instagrame. 15 alebo 50? A nie je to jedno? Počet like-ov na fotke určite nesmie definovať to, ako sa cítiš.
 5. Snahu byť úžasná. Nikto nie je dokonalý. Každý robí chyby. Nemusíš byť stále tou úžasnou kamarátkou, ani frajerkou. Občas má každý svoj deň.
  zdroj: Unsplash/Morgan Sessions
 6. Nemusíš vždy vyzerať dokonalo. V živote sa skrýva omnoho viac, ako fyzická stránka. Nepotrebuješ byť neustále upravená, sústreď sa na to, aby si mala upratané vo svojom súkromnom svete. Buď milá a pozeraj na veci, ktoré sa ukrývajú za zovňajškom.
 7. Že potrebuješ schudnúť 1-2 či 5 kg. Nie ani to číslo na váhe ťa nedefinuje. Užívaj si život so všetkým, čo prináša a pokojne si daj ten druhý kúsok koláča.
 8. Že už musíš mať vyriešenú kariéru. Nech ťa to nestresuje. Samozrejme, že každý máme svoje ambície, ktoré chceme naplniť. No dopraj si čas na to, aby si sa dostala tam, kam chceš.
 9. Že musíš byť najlepšia. Hlavne sa prestaň porovnávať. Stále bude na svete niekto úspešnejší, krajší, bohatší a to je fakt. Zbytočne si nad tým budeš lámať hlavu, radšej si uvedom svoju vlastnú jedinečnosť.
 10. Že robíš chyby. Každý ich robí. Raz si hore raz si dole. Poučíš sa a ideš ďalej.
 11. Že starneš. To ťa naozaj trápi tá malá vráska, ktorá sa ti vytvorí okolo očí, keď sa usmeješ? Veď je len dôkazom života plného smiechu. Starneme zo dňa na deň a tento zákon platí pre všetkých.
  zdroj: Pexels/Francesca Zama
 12. Prestaň sa cítiť zle, že tráviš čas osamote. Nemusíš byť neustále obklopená ľuďmi. Dopraj si priestor pre seba.
 13. Neohováraj. Ohováranie nebolo nikdy v móde. A aj keď sa možno na základnej tolerovalo, jednoznačne nepatrí do života po dvadsiatke.
 14. Koľko zarábaš. Pozri, na svete existuje mnoho vecí, ktoré ťa dokážu naplniť viac ako majetok. Skús sa menej stresovať ohľadom financií a viac ohľadom svojho osobného šťastia a spokojnosti.
 15. Nerieš tvojich ex. A teraz vážne. Určite existuje dôvod, prečo je pred ich pomenovaním priateľ, ex. Nestalkuj jeho profily, neplač nad jeho fotkou, keď si vypiješ. Pohni sa ďalej.
 16. Rob to, čo chceš ty. Je jedno, čo ti hovorí okolie, čo od teba očakávajú ostatní a kde ťa vidia. Nasleduj svoje sny. Svoje srdce. Skonči v tej práci, ktorá ťa nebaví, odhodlaj sa cestovať, ak po tom túžiš a spoznávaj.
 17. Neuháňaj. Nesnaž sa získať si človeka, ktorý pred tebou uteká. Čo sa má stať, stane sa. Ak ťa má rád, vráti sa.
 18. Neboj sa toho, čo bude. Zbytočne si vytváraš stres, keď sa strachuješ zo svojej budúcnosti. Nikdy nevyriešiš problém, ktorý ešte reálne nenastal. Sústreď sa na prítomnosť a užívaj si jednotlivé okamihy.
 19. Že nenapreduješ tak, ako by si mala. Keď prestaneš porovnávať svoj život so životom iných, pocítiš skutočnú úľavu. Život je dar a nie neustála honba za niečím.
 20. Dizajnérske kúsky oblečenia. Keby sme chodili všetci poobliekaní v tom istom, bola by to riadna nuda. Nemusíš pozerať na značku, kúp si to, čo sa ti páči.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife