Pravda sa občas počúva veľmi ťažko. Ale nikdy nie je na škodu vedieť ako sa veci v skutočnosti majú. A keď chceš vyťažiť maximum zo svojho života, musíš prísť na to, čo je dôležité a nad čím sa netreba pozastavovať. Tu je 20 právd, ktoré ti s tým pomôžu.

 1. Nikoho to nezaujíma

Cítiš sa pod psa? Opustil ťa priateľ? Nevyšla ti skúška? Ver, ale týmto si prešiel každý z nás. A všetci vieme, aký je to pocit. Nerob zo svojich problémov niečo špeciálne a extra, každý niečo rieši.

 1. Nemrhaj svojim talentom

Každý sa rodíme s iným talentom. Preto nikdy nerob niečo, v čom sa necítiš spokojne a šťastne, namiesto toho zisti, v čom si dobrá a popozeraj sa po práci/škole, kde to budeš môcť uplatniť a rozvinúť.

 1. Ostaň zodpovedný

Jedine ty si tá, ktorá zodpovedá za svoje myšlienky, slová a činy. Nik iný. Tak za nich prevezmi zodpovednosť.

 1. Smrť je konečná

Prestaň sa obávať smrti. Ver, že keď nadíde už s tým aj tak nič neurobíš. Ži svoj život tu a teraz.

 1. Vyjadri svoje emócie

Neutekaj od svojich pocitov. Vnímaj svoj strach, úzkosť, hnev a pripusti si ich. Čim skôr sa s nimi stotožníš, tým skôr prejdú.

 1. Nie každý bude tvoj kamarát

Ani sa o to nepokúšaj. Buď sama sebe svojou najlepšou priateľkou.

 1. Skutočne cenný je čas, nie peniaze

Čo z toho, keď stráviš celé dni a noci zarábaním peňazí, pričom tvoji blízky o tebe nebudú nič vedieť. Ak im chceš venovať niečo naozaj cenné, venuj im svoj čas.

 1. Nesnaž sa dohoniť šťastie

Uvedom si, že sa skrýva v každodenných maličkostiach, v ľuďoch ktorých stretávaš, v tom, čo robíš. Vnímaj pekné okamihy a užívaj si ich naplno.

 1. Za peniaze si šťastie nekúpiš

Pokiaľ sa necítiš vnútorne šťastná, ani všetok majetok sveta ti tento pocit neprinesie.

 1. Každý raz umrie

Ak ťa v živote postihla smrť niekoho blízkeho, viem, že je to ťažké. No každý skôr, či neskôr opustí tento svet. Smrť je súčasťou života. Prijmi to.

 1. Peniaze si so sebou na „druhú stranu“ nevezmeš

Všetko majetok, ktorý si tu honobíš, ti nakoniec bude aj tak k ničomu. Nauč sa užívať si život a ľudí, ktorých v ňom máš.

 1. Nezabudni na to, kto si

Spomeň si na svoju podstatu, za všetkými pocitmi, obavami, maskami, za tým všetkým, si to ty. Čistá duša, na ktorej záleží.

 1. Daruj čas

Ak ti na niekom naozaj záleží, daruj mu kúsok seba. Daruj mu chvíle strávené spolu. Daj mu svoj čas.

 1. Buď vďačná

Prestaň sa sťažovať a každý deň si nájdi aspoň jednu vec, za ktorú si vďačná. Môže to byť zdravie, domov, priatelia, či skvelé jedlo. Vždy existuje niečo, za čo môžeme ďakovať.

 1. Snívať môžeš v noci, začni konať

Chceš niečo dosiahnuť? Prestaň o tom snívať! Radšej to zrealizuj. Vieš koľko ľudí by niečo chcelo, no nemá dosť odvahy vymyslieť si spôsob, ako to dosiahnuť?!

 1. Prestaň reagovať negatívne

Prijmi fakt, že nie vždy všetko ide hladko. Nerob z komára somára, a nauč sa byť pánom situácie. Pretože na tvojom uhle pohľadu záleží.

 1. Investuj do seba

Na život sa pozeráš len z jedného uhla pohľadu, z toho svojho. Ak skončíš ty, skončí aj tvoj život. Preto musíš do seba investovať, do svojho fyzického, psychického aj duševného zdravia.

 1. Zdieľaj vedomosti a skúsenosti

Každý vzhľad, poznatok, či lekcia, ktorú si v živote získala môže niekomu pomôcť. Podeľ sa o ňu a pomôž ľuďom rásť spolu s tebou.

 1. Ži dnes

Nie zajtra, ani včera. Dnešok je deň, na ktorom záleží. Zajtrajšok môže byť úplne iný.

 1. Dokonalosť je nemožná

A vieš prečo je to tak? Pretože každý jeden človek má inú predstavu o tom, čo je perfektné. Prestaň sa snažiť zapadnúť do niekoho predstavy. Buď najlepšou verziou seba.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.