„Medzi samotou a osamelosťou je obrovský rozdiel. Osamelo sa môžete cítiť aj v spoločnosti ľudí. Samotu mám však naozaj rada. Rada sama jem, rada sama sledujem filmy, rada chodím sama na prechádzky so svojím psom. Sama so sebou sa cítim tak príjemne, že niekedy sa musím presviedčať, aby som sa už stretla so svojimi priateľmi.“ ~ Drew Barrymore

1.Keď si už dlho na mieste, kde je obrovský hluk a veľa ľudí, na druhý deň sa snažíš vyhľadávať pokojné a tiché miesta a tráviš čas osamote.

2. Nemáš rada komerčné seriály, televízne programy a nenávidíš, ak sa niekto prezentuje ako hlúpa a bezduchá osoba, ktorá je vraj vzorom pre mnohých ľudí

3. Ak ráno vstávaš pravidelne, máš už vytvorenú svoju rutinu, ktorú ti nesmie nikto narušiť. Radšej si privstaneš o pár minút skôr, ako by si mala pociťovať chaos a zmätok.

4. Potrebuješ vlastný čas na sebaspoznávanie a každý deň si musíš niečo nové a zaujímavé prečítať.

zdroj: Photo by Pâmela Lima on Unsplash.com

5. Síce máš rada svoju rutinu, no nenávidíš stereotyp, ktorý ti nevyhovuje.

6. Pocity úzkosti prichádzajú na teba vtedy, keď je okolo teba veľmi veľa ľudí, s ktorými si nemáš čo povedať alebo dokonca vieš, že sa iba pretvarujú a nič iné ti do života neprinesú. Vyhýbaš sa takejto spoločnosti.

7. Nerada si stredobodom pozornosti a preto ak si aj niečo vedela v škole, neprihlásila si sa, lebo si sa bála, že to bude trápne.

8. Si veľmi citlivá na časový tlak. Občas sa ti síce stane, že finišuješ pred uzávierkou, no väčšinou sa snažíš robiť veci poriadne a na čas.

9. Ak sa do niekoho zamiluješ, zamiluješ sa poriadne! Lásku berieš zodpovedne a vážne.

10. Ak sa ti niekto páči, nedávaš mu to najavo, pretože sa bojíš, že by ti to neopätoval.

11. Niekedy si ako taká špongia, ktorá absorbuje náladu ľudí okolo seba. Musíš sa jednoducho cítiš dobre v spoločnosti, inak si nervózna a radšej chceš byť sama. Jednoducho na teba prostredie neuveriteľne vplýva.

zdroj: Photo by sergio souza on Unsplash.com

12. Ak máš za sebou ťažký deň, prídeš domov, ľahneš si a len tak ticho ležíš a vnímaš to ticho.

13. Nemáš rada komplikované veci. Všetko v tvojom živote, v tvojom šatníku, musí dávať zmysel, musí byť jednoduchá vec a je jedno, koľko stojí. Proste nemáš rada okolo seba veľa vecí.

14. Zaujíma ťa umenie, hudba a krásy tohto sveta. Si veľmi citlivá a vnímavá povaha, preto rada spoznávaš novú hudbu, rôzne umelecké smery a rada sa priučíš niečomu novému.

15. Všetko cítiš veľmi intenzívne- smútok, radosť, úzkosť.

16. Rada si plníš svoje sny, no nejdeš cez mŕtvoly a nie si neprajná.

17. Ešte nikdy nikto nezomrel preto, že sa pokorne ospravedlnil a ty potrebuješ mať vždy vyriešené svoje problémy a nedorozumenia s inými ľuďmi.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.