Ako dosiahnuť v živote to, čo naozaj chcete?

Určite ste už počuli o zákone príťažlivosti – teda to, na čo myslíte, to aj dostanete. A vesmír chce, aby ste naozaj mali všetko, čo chcete. Pretože to je práve tá krása spojenia – to, čo hľadáte, vás hľadá tiež. Vaše sny a túžby boli umiestnené do vášho srdca z nejakého dôvodu – boli vám dané, pretože iba vy ste schopný priviesť tieto predstavy k skutočnosti. Ako teda používať tento zákon?
Jediná vec, ktorá vám bráni v tom, aby ste dostali všetko, čo chcete, je odpor. Zameriavate sa na to, čo nemáte, a čo vám chýba. Aby ste však získali to, čo chcete, musíte sa na to zamerať bez akýchkoľvek iných myšlienok, pochybností alebo nedôvery. Život vám totiž dáva to, čomu neustále venujete pozornosť. Inak povedané, vo vašom živote „rastie“ to, na čo sa zameriavate.

Ako funguje zákon príťažlivosti?

Predstavte si, že ste v New Yorku, nasadnete do taxíka, no taxikár vám nerozumie. Vy mu hovoríte a neustále opakujete: „Neberte ma k Soche slobody! Prosím, neberte ma k Soche slobody!“ On vám síce nerozumie, ale počuje, na čo sa zameriavate, takže vás odnesie práve k Soche slobody.

unsplash.com

Je teda potrebné položiť si dôležitú otázku: Nastúpili by ste do taxíka a hovorili by ste vodičovi, kam NECHCETE ísť namiesto toho, aby ste mu povedali, kam CHCETE ísť?

A rovnako to funguje aj s vesmírom. Keď sa na niečo zameriavate, on nevie, či to chcete alebo nie – jediné, čo vie je, že sa na to sústreďujete.

A práve preto, že vesmír vám chce dať všetko, na čo sa sústreďujete, nemá zmysel uvažovať o zlých veciach – o veciach, ktoré vo svojom živote mať nechcete.

Vy ste tvorcom svojho života a práve preto by ste sa mali zameriavať iba na to, čo naozaj chcete. Podľa psychológov vám na to stačí iba 17 sekúnd.

Prečo 17 sekúnd?

Pretože ak sa budete 17 sekúnd na niečo zameriavať a sústrediť, dokážete zmeniť to, čo cítite. 17 sekúnd je dostatok času na to, aby ste prišli na iné myšlienky, ktoré zosilnia zákon príťažlivosti.

Na konci 17 sekúnd je ďalších 17 sekúnd, teda dokopy už máte 34 sekúnd zameriavania sa na to, čo chcete. Z toho sa môže stať 68 sekúnd a celý vesmír je už spojený a pripravený dať vám to.

unsplash.com

Podľa psychológov sa totiž zameriavame na to, čo chceme, len asi 5 sekúnd a potom rýchlo začíname pochybovať. Najprv sme motivovaný a nabudený, ale to nadšenie rýchlo, veľmi rýchlo opadne.

Ako používať pravidlo 17 sekúnd

Po dobu 17 sekúnd si v mysli vytvárajte obrazy toho, čo chcete. Predstavujte si, čo by ste robili, ak by ste to mali, ako by ste sa cítili a predstavujte si každý, aj ten najmenší detail.

Zamerajte sa iba na to, ČO CHCETE, nie na to, čo nechcete a pritiahnite si to do svojho života

zdroj: educateinspirechange

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.