Ak patríš k milovníkom filmu a kinematografie, určite máš nejaký filmový citát, ktorý ťa chytil za srdce a je jednoducho tvojím najobľúbenejším. Možno ho nájdeš aj v našom výbere 20 najkrajších citátov, ktoré odzneli v skvelých filmoch. Niektoré sú o láske, iné o živote, niektoré v sebe zas nesú krásne posolstvo, na ktoré by sme nikdy nemali zabúdať.

#1: „Poznáš to miesto medzi spánkom a bdením? To, kde žijú sny? Tak pamätaj, že tam ťa budem navždy milovať.“ – Zvonilka (Peter Pan)


#2: „Každý človek raz zomrie, no nie každý skutočne žije.“ – Mel Gibson ako William Wallace (Statočné srdce)


#3: „Niekedy veci, ktoré si najviac želáš, sa nestanú, a čo nečakáš, sa stane. Neviem, niekedy stretneš tisíc ľudí a nijak sa ťa nedotknú. Až príde jeden človek a tvoj život sa navždy zmení.“ – Jake Gyllenhaal ako Jamie Randall (Láska a iné závislosti)


#4: „Dobre vidíme iba srdcom, to hlavné je očiam neviditeľné.“ – Líška (Malý Princ)


#5: „Život nie je o počte nádychov, ale o chvíľach, ktoré vám berú dych.“ – Will Smith ako Alex „Hitch“ Hitchens (Hitch: Liek pre moderného muža)


#6: „Včerajšok je minulosť, zajtrajšok záhada, ale dnešok je dar.“ – Majster Oogway (Kung Fu Panda)


#7: „Never, keď ti niekto vraví, že niečo nezvládneš. Ani keď som to ja, dobre? Keď máš sen, musíš ho uskutočniť. Keď niekto prehrá, tak ti bude hovoriť, že prehráš aj ty. Ale ak niečo chceš, bež za tým. Bodka.“ – Will Smith ako Chris Gardner (Šťastie na dosah)


#8: „Kvetina, ktorá vykvitne aj cez nepriazeň osudu, je najvzácnejšia kvetina zo všetkých.“ – Vladár (Mulan)


#9: „Nemôžeš žiť svoj život pre potešenie ostatných. Rozhodovať by si sa mal podľa seba.“ – Anne Hathaway ako Biela kráľovná (Alica v krajine zázrakov)


#10: „Šťastie možno nájsť aj v najväčších dobách temna, ak vieš prikázať svetlu svieť.“ – Michael Gambon ako Albus Dumbledore (Harry Potter  a väzeň z Azkabanu)


#11: „Všetko, čo musíme urobiť, je rozhodnúť sa ako naložíme s časom, ktorý nám bol daný.“ – Ian McKellen ako Gandalf (Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa)


#12: „Sprav to alebo to nesprav. Neexistuje žiadne skúsim.“ – Frank Oz ako Yoda (Star Wars)


#13: „Ty nie si tvoja práca. Nie si ani tvoje bankové konto. Nie si auto, ktoré šoféruješ a tiež nie si obsah tvojej peňaženky.“ – Edward Norton ako Jack (Klub bitkárov)


#14: „Carpe diem. Užívaj deň. Pretože, verte alebo nie, každý z nás v tejto miestnosti jedného dňa prestane dýchať, vychladne a umrie.“ – Robin Williams ako John Keating (Spolok mŕtvych básnikov)


#15: „Nikdy nie je neskoro, byť tým, kým chcete byť, ak máte dôvod, ktorý stojí za to.“ – Brad Pitt ako Benjamin Button  (Podivný prípad Benjamina Buttona)

BONUS: „Môžeš mať všetky peniaze sveta, ale je tu jedna vec, ktorú nebudeš mať nikdy. Dinosaura.“ –  Homer Simpson (Simpsonovci) ?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.