Tento článok je určený pre osoby staršie ako 18 rokov, môže obsahovať sex, nahotu a iný nevhodný obsah pre neplnoletých.


Späť na hlavnú stránku

Rozprávať sa o sexe so svojou mamou je niekedy nepríjemné a väčšina z nás po takomto rozhovore ani veľmi netúži.

Čím si však staršia, môže to byť  jednoduchšie. V priebehu rokov si vytvárate otvorenejší vzťah a vďaka tomu sa jej môžeš pokojne opýtať aj na túto tému. Avšak aj tu existujú oblasti, do ktorých tvoja mama zrejme zachádzať nebude. Tu je 14 vecí o sexe, ktoré ti nepovie!

14. Filmy pre dospelých patria do postele

Štve ťa, že má tvoj priateľ rád porno? Otvorené bojovanie proti tomu však nevedie nikam. Skús okoreniť váš vzťah tým, že si ho sem tam pozriete spolu! Môže sa ti to zdať spočiatku neprirodzené, ale zvýši to intimitu vášho vzťahu. Po tomto kroku môžete v posteli popustiť uzdu fantázie aj vy.

View this post on Instagram

These two 😍 @iamsarahharris @joshleflex

A post shared by Couple Goals (@couplegoals) on

13. Spálňa je miestom pre experimenty

Dobré sexuálne skúsenosti zohrávajú dôležitú úlohu vo väčšine zdravých vzťahov. Po dlhšom vzťahu sa už môže zdať, že ide o zvyk a sex už nie je tak vzrušujúci. Vtedy je čas na experimenty. Sex by nemal byť nudou a rutinou, preto ak sa tak stane, musíte sa o tom jednoducho porozprávať. Určite nájdete to, čo by ste chceli obaja vyskúšať.

12. Hračky môžu byť zábava

Používanie hračiek je skvelý spôsob ako nájsť nové veci, ktoré môžete mať obaja radi. V minulosti by si sa ako hanblivka červenala v sexshope, dnes už môžeš nakupovať online bez toho, aby ťa niekto súdil. Prekonaj hranice osobných obmedzení a zabudni na predsudky! Ak má tvoj priateľ už skúsenosti, pýtaj sa ho na všetko, a ak ste v tom obaja noví, začnite s niečim jednoduchým.

11. Fantazírovanie o iných

Úprimnosť a vernosť sú piliermi vážneho vzťahu. Aj keď miluješ svoju polovičku, neznamená to, že nemôžeš fantazírovať aj o niekom inom. Nie je hriech pomyslieť v sexuálnom kontexte na tvojho obľúbeného herca alebo speváka. Ženy sú v emóciách a fantáziách silné, takže sa neboj využiť to vo svoj prospech.

10. Nehanbi sa za svoje telo

Telo ženy sa každým obdobím mení, no to nie je dôvod na to, aby si sa hanbila. Sebavedomá žena pôsobí pre muža vždy atraktívnejšie. Ak je ti nepríjemné, keď sa ťa dotýka na tých častiach tela, ktoré chceš schovať, može to narušiť celú atmosféru intímnej chvíle. Pomôcť však môže pekné spodné prádlo, ktoré zakryje čo chceš, ale bude pôsobiť sexy. Pamätaj, že ťa aj tak miluje takú, aká si!

9. Sex ťa udrží zdravú a fit

Ak ti chýba čas na cvičenie, ver, že aj sex ťa môže udržať vo forme a dobrej nálade. Niektoré polohy poskytujú dobrý tréning a zapájajú sa aj rôzne svaly tela. Okrem toho si posilňuješ aj svaly panvového dna. Sex je zdravý pre telo i tvoje emocionálne blaho.

8. Muži milujú očami

Muži sú vizuálni. To znamená, že tvoj priateľ bude spokojný so všetkými druhmi vizuálnej stimulácie počas sexu. Určite ťa miluje z hĺbky srdca, no pri sexe ho priťahuje telo. Provokatívne pohľady, sexy spodné prádlo, zvýraznené krivky – to je to čo chlapi milujú.

7. Veľké „O“ je dôležité

Mužský orgazmus prichádza vždy rýchlejšie a takmer vždy. Ženy to však majú komplikovanejšie. Ten je zahalený rúškom tajomstva a mylnými predstavami. Jeho predstieranie je to najhoršie, čo môžeš urobiť nielen pre seba, ale i vzťah. Aj tvoj je dôležitý a treba sa k nemu vedieť skutočne dopracovať.

6. Hovor o svojich potrebách

Rozprávanie o sexuálnych hračkách, experimentoch či porne je súčasťou fungujúceho vzťahu. Ak máš nejakú predstavu alebo chceš vyskúšať niečo nové, hovor o tom s priateľom. Niekedy sú muži ochotní experimentovať viac a rozhovoru na túto tému sa netreba báť.

5. Plánovanie sexu nie je zlé

Každý miluje neplánované výlety, prekvapujúce darčeky a spontánny sex. Ten si však vyžaduje čas a priestor, ktorý nemusíte mať vždy k dispozícii. Ale mala by si zabudnúť na sex, ak ste obaja zaneprázdnení? Nie! Naplánovaná intimita je skvelou voľbou a neznamená to, že to nebude spontánne. Práve naopak. Obaja sa budete dopredu tešiť na to, čo príde.

4. Sexuálne hry začínajú mimo spálne

Ak niekoho miluješ, stačí na vzrušenie len pohľad alebo dotyk. Ženy vedia ako začať so zvádzaním, stačí uvariť dobrú večeru alebo sa zvodne prechádzať po byte v nových šatách. Byť sexy neznamená mať na sebe len prádlo – na flirtovanie sa dá využiť akákoľvek situácia.

3. Sexuálne preferencie sa časom môžu meniť

Tak ako telo, aj tvoje chúťky sa rokmi môžu zmeniť. Čím je žena staršia, tým viac túži po nových veciach a verí svojej sexualite. Je viac otvorená dobrodružstvám a má väčšiu radosť zo sexu, pretože už všetky obavy dávno hodila za hlavu.

2. Udržať si príťažlivosť vo vzťahu vyžaduje úsilie

Ak nechceš, aby si po čase na teba tvoja polovička „zvykla“, je potrebné udržať si medzi vami vášeň. Chodievajte na rande alebo si ju dokazujte maličkosťami. Takéto pozornosti vás vrátia do čias najväčšej zaľúbenosti. Ak sa o seba nebudete zaujímať, vášeň jednoducho vyprchá.

1. Muži nevedia čítať tvoje myšlienky

Pokiaľ ide o sex, muži vedia byť sebeckí. Buď preto, že nemajú dosť skúseností alebo len nevedia, čo ženy chcú (pretože im to nepovieme). Takže, ak chceš mať dobrý sex, opäť je dôležitá komunikácia. Chceš mať orgazmus aj ty? Povedz mu čo sa ti páči!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.