Nemusíš sa v cudzom meste budiť sama, ako naznačuje titulok článku. Môžeš sa budiť s tými ktorých zbožňuješ, záleží to len na tebe. Hlavné je, aby si objavovala, zažila sem-tam nejaké dobrodružstvo a zhlboka sa nadýchla, lebo to je spôsob ako si môžeš reštartovať život

Cestovanie v roku 2018 bol o ďalekých a nečakaných zážitkoch, tento rok nie je iný. Objavuj znovu alebo sa vydaj úplne iným smerom, navštív svetovo známe turistické destinácie – to je len pár z našich rád.

1. Portoriko

Aj keď krajina prekonala silný hurikán, najmä americkí cestovatelia sa do nej vracajú vďaka svoju veľkému kultúrnemu bohatstvu, prírodnej rozmanitosti a luxusným hotelom. Najnavštevovanejšie z nich investovali to prerábania a renovácie, aby mohli opäť poskytnúť svojim stálym, ale aj novým zákazníkom to najlepšie.

View this post on Instagram

ㅤㅤ📍Playa Flamenco, Culebra, Porto Rico 🇵🇷 ㅤㅤ Continuando a RETROSPECTIVA, em 2018 tivemos 6 carimbos no Caribe: Porto Rico, República Dominicana, Panamá, Anguilla, St. Maarten e St. Barthélémy. Cada um com suas belezas naturais, mas em todos aquele mar de águas verdes/azuis que só o Caribe tem! 💚💙 E desses 6 países, Porto Rico e Anguilla foram as minhas grandes surpresas, porque foi onde eu pude conhecer as praias mais bonitas de todos os lugares que já visitei! ㅤㅤ Essa praia, que já foi considerada uma das 10 praias mais lindas do mundo, é a Flamenco e fica na ilha Culebra, em Porto Rico. Para chegar lá a tarefa não é fácil, mas vale o esforço! O visual é lindíssimo! #ferias #vacation #vacaciones #beach #praia

A post shared by Na Mala da Ju ✈ WORLD EXPLORER (@namaladaju) on

2. Srí Lanka

Staré sa stáva novým, resp. znovu známym a príťažlivým, to platí aj v prípade ostrova Srí Lanka. Ponúka mix prírodných, kultúrnych a náboženských divov sveta a omnoho viac – kraj rozsiahlych pláží a divokých zvierat je vyhľadávaním miestom surferov, milovníkov jedla, tých čo túžia po dobrodružstve a aj tých, ktorí zbožňujú wellness.

3. Izrael

Táto malá, no energiou nabitá destinácia je na zozname mnohých cestovateľov top miestom, ktoré chcú počas svojho života navštíviť. Krajina roky zbožňovaná vďaka jednoduchému prístupu k moru a kvalite národnej kuchyne, je čím ďalej vyhľadávaná aj veriacimi z celého sveta najmä kvôli mestám ako Jeruzalem a Tel Aviv.

View this post on Instagram

ירושלים של זהב.. 😍

A post shared by Eitan Shasha (@eitanshasha) on

4. Scottish Highlands

Britský vidiek a Írsko sú navštevované aj vďaka kráľovským svadbám vo Windsore, no lákajú aj veľkým množstvom hradov ako Ashford Castle, Ballyfin a Adare Manor. Ďalej nevyužitými prírodnými krásami ako sú hornaté miesta v Škótsku, napríklad Mary Queen of Scots.

5. Japonsko

Čo musíš v Japonsku vidieť na základe rád ľudí, ktorí ho už navštívili: uponáhľané Tokio a spirituálne Kjóto nemôžeš vynechať. Tokio bude v roku 2020 usporiadateľom Letných olympijských hier, čo ovplyvní celý chod mesta a zemní ho na nepoznanie.

View this post on Instagram

Is there anything that reminds you more of traditional Japan than this? Wearing a kimono and wandering around the ancient streets of Kyoto under the breathtaking Sakura trees, feeling the history of this great city all around you. Or are you more a fan of samurai and ninja, or maybe some other part of Japanese history and culture?⁣ ============================⁣ 📷 Photo by @kick_777⁣ ============================⁣ ➱ Features: Tag us in your photos and use #japanko_official⁣ ============================⁣ #kyoto #kyotojapan #kyototrip #kyototravel #kyoto_style #kyotophoto #kyotographie #kyotogram #kyotostyle #kyotogarden #kyototower #kyoto_japan #kyotolife #visitkyoto #kyotostation #kyototemple #cherryblossom #cherryblossoms #cherryblossomtree #cherryblossomseason #cherryblossomjapan #japan #japan_vacations #japan_focus #japanese #japan_of_insta #japannation

A post shared by Japanko Official (@japanko_official) on

6. Paríž a Versailles

Áno, Paríž. Na tohtoročnom zozname by nemal chýbať. Skús tento rok navštíviť múzeum módy a módnej histórie Palais Galliera, kde uvidíš ako sa francúzsky štýl menil a pretváral od skorého 18. storočia až po súčasnosť. Samozrejme, nezabudni na Versailles. Čo tak vybrať hotel s výhľadom na túto nádheru? Budeš mať na čo pozerať. A zadarmo.

7. Panama

Ako to, že je Panama stále tak obľúbeným miestom na výlet? Skúsení cestovatelia tvrdia, že to je kvôli tropickej klíme, hustým dažďovým pralesom, plážam s mäkkým pieskom a bohatým kultúrnym vyžitím. Tento rok krajina slávi svoje 500-té výročie, oplatí sa sa vidieť, čo domáci vymyslia.

View this post on Instagram

Love this world and it will love you back! I've spent 6 weeks in Cenral America and the time has past very quick yet have I visited 5 countries and seen a lot, I've tried to not go with rush and honestly wanted to spend more time in some of those places I visited, specialy in Panama, but staying long in one place is just not my thing, I guess 🙈Hopefully I can come back to Panama very soon! If you have any recommendations for me to visit in Panama for the next time, please let me know !🙏❤️ . . #puravida#janna_voyage_panama#janna_voyage#bastimientoisland . . . . #thankyouuniverse #greatful#lifeisgood #centralamerica#traveltheworld#lovetraveling#travelblogger#travelblonde#travelgirl#backpacking#lovethisearth#panama#visitpanama #palmtree#paradise#thepercetbeach#traveller#ladiesthattravel#findyourparadise#bikini#girlinbikini#bikinibabe#travelpanama#bocasdeltoro#carenero

A post shared by J A N N A (@janna_voyage) on

8. Nashville, Tennessee

V posledných rokoch, južanské mestá ako Charleston, Savannah, Austin a Houston sú pod drobnohľadom mnohým Američanov a nahrádzajú tak známe mestá ako Miami či New York. V roku 2019 hlásia veľký comeback – práve Nashville zlatým stredom medzi vyhľadávaním juhom a rušným východným pobrežím. Toto mesto je známe svojou hudbou a nočným životom.

9. Severné Taliansko

Taliansko nie je nikdy zlý nápad. Od jazera Como po Modenu, od Benátok po Veronu je to naj čo láka ľudí počas sezóny od júna do októbra. Bienále v Benátkach je určite udalosť, ktorú nechceš zmeškať. Je to veľká výstava súčasného umenia a predstavuje tých najlepších talianskych maliarov a sochárov. Naviac, tento rok je to 500 rokov od úmrtia Leonarda da Vinciho, takže návštevníci môžu očakávať, že tento rok bude výstava patriť najmä jeho tvorbe.

10. Cabo San Lucas, Mexiko

Táto časť sveta nebola nikdy zlou úvahou, čo sa týka cestovania, aktuálne dokonca prežíva renesanciu, stavia sa viac hotelov ako kedykoľvek predtým. S prakticky nepoznanými plážami v Cabo to nikdy nie je zlý nápad, tvrdia najmä surfisti. Ak sa vyžívaš vo vodných športoch a chceš tráviť svoj čas aktívne, určite nad touto destináciou porozmýšľaj.

11. India

Tento rok Indovia oslavujú 150 rokov od narodenia Gandiho, otca ich zeme, takže z historického hľadiska je India tento rok v pláne mnohých, ktorí dychtia po spoznávaní míľnikov tejto krajiny. Tí, ktorí sa chystajú prvý raz, by si nemali ujsť šancu vidieť Tádž Mahal pri Agre. ďalšou zastávkou môže byť Džodpur, druhé metropolitné mesto Indie s krásnymi uličkami a príjemnou atmosférou.

View this post on Instagram

Hello Taj Mahal 🕌❤️

A post shared by Debasree Banerjee (@debasreee) on

12. Banff, Alberta

Pre tých, ktorí majú radi čerstvý vzduch a nedotknutú prírodu – naplánujte si výlet do národného parku Banff v Alberte, ak už budete v Kanade. Provincia má dobré podmienky na lyžovanie a turistiku. Celí vymrznutí sa potom môžete prísť zohriať do nové múzea Royal Alberta Museum a zakončiť to kúpeľmi Willow Stream Spa vo Fermonte.

13. Copenhagen, Dánsko

V krátkosti – Copenhagen je tak úžasné mesto. Milovníci dizajnu, architektúry a umenia si prídu na svoje, pretože celé mesto je samo o sebe klenotom s mnohými historickými pamiatkami. Mestská časť Meatpacking je prepchatá barmi, reštauráciami a galériami, no samozrejme nočným životom.

 

Zdroj: harpersbazaar.comtravelandleisure.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.