…a tých ľudí pravdepodobne odhalíš viac než dosť.

Závisť. Žiaľ, je smutné, pre Slovensko je táto vlastnosť viac než charakteristická. Závisť sa u nás stala národným športom a mnohým ľuďom sa neustále zdá, že ten susedov trávnik je vždy akýsi zelenší. Ľudia, ktorí vám závidia, sa však veľakrát budú hrať na vašich najlepších priateľov či na milujúcu rodinu. Ako ich odhaliť? Podľa týchto 12 znakov.

#1 Napodobňovanie

Ľudia, ktorí vám závidia, sa jednoducho budú chcieť stať vami. Na jednej strane vám budú neustále hovoriť, že majú svoj vlastný život, no na druhej strane budete vidieť, že váš život zúfale napodobňujú. Začali ste maľovať? Začnú aj oni. Kúpili ste si nové auto? Kúpia si aj oni. Zasnúbili ste sa? Spravia všetko preto, aby sa zasnúbili aj oni. Ich život je jednoducho nepodarenou replikou toho vášho.

#2 Falošné komplimenty

Títo ľudia sú v udeľovaní falošných lichôtok skutočnými majstrami. Ak ich ešte nemáte prečítaných, vedia ich podať tak dôveryhodne, až im uveríte. Akonáhle sa im však otočíte chrbtom, trúsia na vás poznámky, ktoré by ste naozaj nechceli počuť. Ak sa vám teda niekto snaží až neprirodzene lichotiť, majte sa na pozore.

pexels.com

#3 Znevažovanie vašich úspechov

Žiaden váš úspech im nepríde ako “dosť dobrý”. Vyhrali ste nejakú súťaž? Och, veď to je určite tá, do ktorej sa hlásia samí amatéri. Zmenili ste prácu za prácu svojich snov? Oni by to za takú mzdu nikdy nespravili… Každý váš úspech sa posnažia znevážiť a vás tým ponížiť, nakoľko ich nesmierne hnevá, že ste ich v niečom opäť predbehli. Jediné riešenie je: s ničím sa im nechváliť.

#4 Neustále vám budú pripomínať vaše zlyhania

Možno aj vedia, že úspech sa bez zlyhaní dosiahnuť nedá, no napriek tomu vám vaše chyby veľmi radi pripomenú. A najradšej budú, keď túto pripomienku budú môcť doplniť ich obľúbenou vetou: “Vidíš, ja som ti to predsa vravel/a…”

#5 Živí ich vaše nešťastie

Možno ste už natrafili aj na “priateľov”, ktorí pri vás stáli, len kým sa vám darilo a priživovali sa na vašich úspechoch. Závistliví ľudia sú však presným opakom. Vašu prítomnosť nevystoja, keď sa vám bude dariť, no keď padnete na dno (aby ste sa od neho odrazili), budete cítiť, že z vašej bolesti vyslovene žijú a je pre nich dôležitá, ako voda či vzduch.

pexels.com

#6 Neustále vás budú považovať za svojho súpera

Títo ľudia sa budú neustále snažiť súperiť s vami. Nech budú robiť čokoľvek, nikdy nebudú hľadieť na žiaden iný cieľ než na to, aby boli lepší, ako vy. A urobia naozaj všetko možné aj nemožné preto, aby to dosiahli. Najviac ich však nahnevá to, ak vás ich úspech úprimne poteší. Nenechajte sa nimi však vyprovokovať, bezduché súperenie je pod vašu úroveň.

#7 Klebetia o vás

Veľakrát sa dozviete, že za vaším chrbtom o vás hovorili také veci, ktoré ste o sebe nevedeli ani vy sami. Vaše úspechy sa snažia zhodiť “aspoň” tým, že pred inými sa vás snažia ohovoriť a ponížiť. Samozrejme, pred vami sa stále budú tváriť ako vaši najlepší priatelia.

#8 Vždy ich poteší, keď na vašej práci nájdu nejakú chybu

Nikto nedokáže vašu prácu kontrolovať tak dôkladne a tak dôsledne, ako len oni. Jeden z najšťastnejších dní v ich živote nastane vtedy, keď budú môcť poukázať na nejakú chybu, ktorú ste spravili.

pexels.com

#9 Jednoducho vás neznášajú

A to absolútne bez dôvodu. Ak ide o vašich priateľov či o vašu rodinu samozrejme vás to mrzí, pretože by ste s týmito ľuďmi chceli mať dobrý vzťah. Napriek tomu, že ste im nikdy nijak neublížili, oni vás vyslovene neznášajú. Vidia vo vás totiž akúsi konkurenciu a hrozbu.

#10 Pokúsia sa vás izolovať

Ak sa ich nenávisť naozaj vyostrí, neváhajú a spravia všetko preto, aby vás rozhádali s najlepšími priateľmi, s rodičmi či s manželom/manželkou. Ich najväčší životný úspech bude, ak sa im to podarí.

#11 Nikdy vám neukážu svoju pravú tvár

Ich falošnosť nepozná hraníc. Ak sa nedozviete, že tie klebety či vaše zničené vzťahy majú na svedomí oni od niekoho iného, oni sa vám k tomu sami nikdy nepriznajú.

pexels.com

#12 Pokúsia sa vás sabotovať zlými radami

Ak ste ich ešte neodhalili a dôverujete im, možno ste ich niekedy poprosili o nejakú radu. Tým ste im však do rúk vložili eso. Závistliví ľudia využijú každú príležitosť na to, aby vám mohli poradiť zle. Samozrejme nezabudnú použiť vetu: “Ja by som to spravil/a rovnako,” pričom vedia, že oni sami by to tak nikdy, ale naozaj nikdy, nespravili.


zdroj: themindsjournal

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.