unsplash.com

Sebavedomie je vlastnosť, ktorá ľuďom pomáha dosiahnuť v živote takmer všetko, čo chcú. Netreba to s ňou však preháňať, pretože ak jej máme príliš veľa, môžeme pôsobiť na ostatných ľudí arogantne. Ak jej je však nedostatok, stane sa, že vďaka tomu nám uniknú rôzne životné príležitosti.

Stavím sa, že aj ty máš vo svojom okolí človeka, ktorí všade púta pozornosť. Niektorí to voláme charizma, sebaistota či sebavedomie. Je jedno ako to nazveme. Vieme, že je to niečo, čo človek vyžaruje a priťahuje tým ostatných.

Prinášam ti 11 zvykov príťažlivých a žiadaných ľudí:

 1. Vedia používať reč tela – je to v spôsobe akým sa hýbu. A aj vtedy, keď sa možno necítia úplne sebavedomo, nedajú to najavo. Dobre si uvedomujú, že spôsob pohybu je to, čo si ostatní všímajú.
 2. Sú aktívnymi poslucháčmi – faktom je, že ľudia o sebe rozprávajú radi. A čo je ešte lepšie, milujú keď ich niekto počúva a ukazuje im zároveň. Zbožňovaní ľudia toto vedia, a preto sa v komunikácii snažia klásť otázky a zaujímať, vďaka čomu sa pri nich ostatní cítia dobre.

  zdroj: pexels.com
  pexels.com

 3. Sú zvedaví – chcú vedieť všetko vo svete, v ktorom žijú. Zaujímajú ich príbehy jednotlivých ľudí, snažia sa zistiť, čo sa im prihodilo, že sa stali tým kým sú. Táto vlastnosť je u nich veľmi atraktívna.
 4. Začínajú deň pozitívne naladení – dobre si uvedomujú, že ich myšlienky tvoria ich svet. Preto sa snažia hneď z rána pozitívne naladiť, aby mohli následne ich pozitivizmus šíriť v rozhovore s inými. A kto by nemal rád presne takýto typ ľudí?
 5. Nepotrebujú mať vždy pravdu – náš mozog ma v sebe zakódovanú primitívnu informáciu „bojuj alebo uteč“, ktorá nám hovorí, že musíme vždy bojovať za svoju pravdu. Títo Ľudia ju však vedia potlačiť, a dokážu viesť plnohodnotnú debatu aj s človekom, s ktorým v skutočnosti vôbec nesúhlasia.
 6. Usmievajú sa často – len si predstav ako ti dokáže zlepšiť deň keď sa na teba niekto len tak bezdôvodne usmeje. Túto schopnosť máme naozaj všetci a aj tak ju využíva len málo z nás. Ak chceme aby nás ľudia milovali musíme sa usmievať častejšie.

  zdroj: unsplash.com
  unsplash.com

 7. Nepotrebujú byť neustále centrom pozornosti – pokojne sa o ňu s tebou podelia. Vedia oceniť úspechy iných a podporiť ich. Sú nesebeckí a to z nich robí obľúbených v kolektíve.
 8. Ukazujú aj svoju zraniteľnosť – nikto nie je dokonalý a nie je potrebné sa o to neustále snažiť. Ukázať svoju zraniteľnú stránku dnes už nie je prejavom slabosti. Práve naopak, ukazuje to silnú osobnosť, ktorá si je vedomá svojich slabých a silných stránok.
 9. Súťažia len sami so sebou – neustále si dávajú nové ciele a jediný koho sa snažia prekonať sú oni sami. Neporovnávajú sa s nikým a ani nikým nepohŕdajú. Vedia čo chcú a tvrdo si za tým idú. Pre iných je to veľmi inšpirujúce.

  zdroj: freepik.com
  freepik.com

 10. Hľadajú v sebe šťastie – len neistí ľudia potrebujú aby ich niekto iný ocenil. A ak sa tak nestane, tak sú ešte neistejší. Existuje jeden pekný citát: „Nikdy nevkladaj kľúč od tvojho šťastia do vrecka niekoho iného“. Oni ho poznajú a snažia sa nájsť šťastie v sebe. Vedia sa sústrediť na veci, ktoré milujú, bez ohľadu na to, čo si myslia ostatní.
 11. Nesú silný odkaz – byť schopní inšpirovať ostatných je veľká vec. Vedieť byť pozitívne naladení a milujúci človek musí skrývať určitý príbeh. Aj im sa určite stalo niečo, čo ich prinútilo správať sa týmto spôsobom. Životná skúsenosť, kniha, možno niekto iný ich v živote ovplyvnil natoľko, že získali svoje neochvejné zdravé sebavedomie, ktoré neustále púta pozornosť ľudí a vyžaruje obrovskú charizmu.

Zdroj: curiousmindmagazine.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating