Máte niekedy pocit, že sa od svojich rovesníkov výrazne líšite? Dôvodom môže byť to, že vaša duša je jednoducho staršia, než tá ich.

Mať starú dušu znamená, že život vidíte a pristupujete k nemu inak, než ľudia vo vašom veku. Na váš biologický vek sa správate zrelo a disponujete skúsenosťami a múdrosťami, ktoré sú charakteristické skôr pre starších ľudí. Často tiež môžete mať racionálne nevysvetliteľný pocit, ako by ste žili už pred stovkami rokov a akoby ste na tento svet vôbec nepatrili. Spoznávate sa v nasledovných 10 znameniach?

„Starú dušu“ uväznenú v mladom tele charakterizuje týchto 10 vecí:

#1 Viete, že všetko je jednoducho tak, ako to má byť

Ľudia strávia nespočetné množstvo času tým, že sa snažia zmeniť aj tie veci, na ktoré nemajú žiaden dosah. Vaša múdrosť vám však vždy hovorí, že aj keď práve možno neprežívate tie najlepšie dni, viete, že ich význam sa raz ukáže.

#2 Viete aj veci, ktoré nemáte odkiaľ vedieť

Je to zvláštne, ale niekedy dokonale ovládate aj tie veci, s ktorým ste sa ešte nikdy nestretli. Napríklad, zatiaľ čo niektorí ľudia potrebujú niekoľkomesačný alebo niekoľkoročný kurz, vy sa do niečo jednoducho pustíte a ide to samé.

#3 Radi premýšľate

Niektorí ľudia sa premýšľania vyslovene boja, no pre vás je jedinečnou a neoddeliteľnou súčasťou vašej osobnosti. Ak nemáte čas nad niečím dostatočne dlho popremýšľať, radšej sa do toho nepúšťate. Taktiež považujete za veľmi dôležitú synchronicitu vašej mysle, tela a duše.

#4 Nestrácate čas otázkou „Prečo?“

Toto slovo sa vo vašom slovníku naozaj nenachádza. Vždy spravíte všetko na 100% a tak pochybnostiam nenechávate žiaden priestor. Tiež veríte, že všetko funguje tak, ako má a tento úžasný proces nechcete spochybňovať.

#5 Nepotrebujete chodiť von len preto, aby si ľudia mysleli, že ste spoločenskí

Uprednostňujete kvalitu pred kvantitou. Radi si vyjdete von a zabavíte sa, no nikdy to nespravíte len preto, aby ste nevyzerali „nudne“, alebo aby si o vás ľudia nemysleli, že nie ste spoločenskí. Keď si už jednoducho raz niekam vyrazíte, potrebujete, aby to stálo zato. Zážitok, ktorý vám opustenie pohodlia vášho domova prinesie, musí plne rezonovať s vaším spôsobom vnímania sveta a musí vám niečo dať. Milujete však krásne zážitky, ktoré rozširujú vaše obzory.

#6 Máte zmysel pre starú klasiku

Či už ide o literatúru, o hudbu alebo o módu – stará klasika vás neuveriteľne inšpiruje a fascinuje. Milujete noci, kedy sa len tak schováte pod svoju obľúbenú deku, pustíte si nejakého starého interpreta a prečítate si nejakú knihu z antikvariátu.

pexels.com

#7 Nemáte radi zbytočný stres

Viete, že existujú ľudia, ktorí sa vyslovene vyžívajú vo vyhľadávaní nových a nových drám. Toto však váš štýl nie je. Máte radi pokoj a snažíte sa robiť všetko preto, aby ste si ho dokázali udržať.

#8 Milujete učenie

Nezaujíma vás, aká reality show práve hýbe svetom, no zaujíma vás, či práve neznížili cenu jedného z tej desiatky online kurzov, ktoré máte uložené v záložkách. Neustále sa chcete učiť nové a nové veci. Čím viac toho viete, tým viac premýšľate nad tým, čím by ste si svoje vedomosti ešte chceli doplniť.

#9 Aktuálne trendy vás nikdy nefascinovali

Neustále vám akosi uniká, aké sú aktuálne trendy v oblasti módy, elektroniky či gastronómie. Môžete mať doma aj tú najšpičkovejšiu čítačku kníh, no aj tak vám na ňu len bude sadať prach, pretože jej jednoducho chýba tá správna vôňa.

pexels.com

#10 Najlepšie sa cítite v spoločnosti starších ľudí

Vaši rovesníci vám toho nikdy až tak veľa nehovorili. Ich záujmy a záľuby vám môžu byť tak trocha cudzie, zato v prítomnosti starších ľudí máte pocit, že by ste sa najradšej úplne ponorili do ich vedomostí a skúseností. Milujete ich perly múdrosti a milujete počúvať ich príbehy o starých láskach.

zdroj: lifehack

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.